הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעקבות אתמול...

ד"ר אורן חסון(17.4.2005, 2:23)

יעל יקרה,

התכוונתי להעביר את השאלה שלך לפורום סקסולוגיה-נשים, אבל אני רואה שמשם העבירו אותך אלי... אז בואי וננסה לבחון את המיניות שלכם על רקע היחסים:

אתם זוג טרי יחסית, וכזוג טרי יש בדרך כלל ציפיה, לפחות מצידו, ליותר מיניות. השאלה הראשונה שאת צריכה לשאול את עצמך היא מה מפריע לך להגביר את התדירות? האם זו עייפות ועומס עבודה בלבד? האם זה משהו אחר?

תפקיד העונג המיני באדם הוא ליצור בנו רצון לעשות סקס, כלומר, להביא ילדים גם כאשר אנחנו לא רוצים עוד ילדים (וכך זה עבד בתקופה של טרום השימוש באמצעי מניעה). תפקיד המשחק המקדים, ומרכזי העונג שלנו שדורשים השקעה (ובעיקר באשה) הם לבחון שבן הזוג אכן משקיע. לכן, התחושה שלך, שהוא מצפה ממך לאונן במקומו, היא מובנת. מצד שני, אם הוא מנסה ולא מצליח, זה מאכזב אותך, לכן זה גם מאכזב אותו, וייתכן שמכאן הבקשה שלו שתעשי זאת בעצמך. עם זאת, אפשר לראות דווקא אור בעובדה שהוא לא חיפש רק את הסיפוק שלו, אלא רצה שגם את תסופקי כדי שהוא ירשה לעצמו להסחף גם כן. עצם העוררות המינית של האשה יכול להיות גורם מאד מעורר מינית לגבר. נראה שנהגת נכון מאד בגישה שלך לעניין, אלא שהפרטים הקטנים לא עבדו כראוי. אני יועץ בתחום התקשורת הזוגית, ולא יועץ מיני, אבל נראה לי שאם תצליחו להגיע לעמק השווה בשיחות שביניכם, לא תגיעו למריבה. אני מקווה שמה שכתבתי יוכל לסייע לך להאיר מעט טוב יותר את התחושות שלו, ולכן גם להוביל אתכם לשיחה עניינית יותר, וליחסים מוצלחים יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com