הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשה לדעת

ד"ר אורן חסון(26.4.2005, 0:23)

ליאת יקרה,

כנראה שהוא ייחס ליכולת שלכם לעשות סקס טוב יותר חשיבות ממה שהערכת. טבעי הדבר שאדם שיש לו נסיון מיני רב (שחלקו היה טוב), מעריך סקס טוב יותר ממי שהוא חסר נסיון כזה, מכיוון שכאשר זה חסר לו, הוא יודע את זה. וסקס טוב, לאחר שאנחנו יודעים מה זה, זה דבר שאנחנו לא רוצים להחמיץ.

מאחר שלא היה לך נסיון קודם הרי, באופן טבעי, קשה לך יותר להעריך את חשיבות העניין. מצד שני, לא לכולנו סקס טוב מגיע באופן טבעי. זה משהו שאפשר ללמוד אותו, ולא תמיד עם הפרטנר הראשון, כי לא כל מי שיודע מה טוב לו, הוא גם מורה טוב. ומכאן אני מגיע לשאלה שלך: מה הוא רוצה באמת? מה עלייך לעשות?

אני בטוח שאת מוכנה לעשות מאמץ ו"להשתפר". אלא שאני לא חודר כליות ולב, כדי לדעת אם הוא יאהב אותך אם הסקס ביניכם יהיה טוב. אולי. אלא שלאחר שעזב אותך, מה בדיוק בכוונתך לעשות? לפתות אותו? עם כל המאמץ ועם כל הכבוד, ממילא שום דבר לא מובטח. אני לא בטוח שאת צריכה ללכת למטפל מיני כדי ללמוד להיות לחברך פרטנרית מינית טובה יותר. בהחלט יכול להיות שאת צריכה ללמוד להשתחרר, ולהתגבר על עכבות. וכאשר זה לא מגיע באופן טבעי (וכך זה בדרך כלל), הרי זה מגיע עם הזמן, ועם נסיון. ואני יכול כמעט להבטיח לך שעם השנים תמצאי "אהבת חיים" חדשה. אלא שזו שאלה של זמן, וקשה להגיד לך כמה זמן בדיוק – ולכן בדיוק הקושי לוותר על מישהו טוב כשהוא תחת היד. לכן גם, ובאמת עם כל הצער, אני חייב לדחות את בקשתך לעצה, כי אני לא יכול להגיד לך אם לוותר או לא. את בעצמך אמורה לדעת מהם הסיכונים והסיכויים, ולהחליט, בעיקר לאחר שנתון כבר שהוא נפרד ממך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com