הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעיית אימון

א(1.5.2005, 10:04)

שלום לך!

תודה רבה על הפורום הנהדר!

אני בת 27, נשואה כשנתיים + ילד בן חצי שנה.אנחנו ביחד עם בעלי כבר שמונה שנים.

לשנינו זאת המערכת יחסים הראשונה (גם בתחום המיני). יש לציין שבעלי הרבה יותר פתוח ממני בנושא המין, אין לו שום עכבות. אני, לעומת זאת, הייתי מאוד סגורה וביישנית בנושא (כמובן, עכשיו הרבה פחות) ולא הייתי מוכנה ליישם חלק ניכר מהפנטזיות המיניות שלו. אך כל תקופת החברות בינינו (6 שנים) לא היתה לי שום סיבה לחשוד בו, ואני בטוחה שהוא לא בגד בי בשום צורה. היחסים שלנו תמיד נבנו על אימון מלא, וכבוד הדדי (אחרת אין טעם ליחסים מבחינתי). עד עכשיו זה היה מבוא, והנה אני מגיעה לסיפור עצמו. לפני כשנה וחצי היה בינינו ריב (אפילו לא ריב, אלא ויכוח לא גמור) שהיה קשור לציפיות מיניות שונות אחד מהשני. הויכוח הזה לא נפתר, והרגשתי שבעלי נפגע ממני. למחרת היה לו יום מילואים (חד-יומי) הוא חזר נורא מאוחר ובמצב רוח דיכאוני. יומיים שלושה הבאים הוא היה מרוחק ממני ושוב דיכאוני. הרגשתי שעובר עליו משהו כבד,אך לא תיארתי מה (הויכוח ההוא כבר ירד מנושא השיחה). בסוף בלילה (אחרי יומיים -שלושה) הוא נשבר, בכה, והודה בפניי שהוא באותו יום מילואים ראה מודעה בעיתון והלך לנערת ליווי שתגשים לו פנטזיות (שאני לא הייתי מוכנה). אחר כך הוא הרגיש עם זה ממש רע, הצטער והתחרט (לפי דבריו) התלבט האם לספר לי (למה?), אמר לי שהוא היה במערבולת רגשית קשה וכו'

. אחרי ששמעתי את סיפורו, עולמי חרב עלי! הרגשתי שתקעו לי סכין בגב! לא ציפיתי לכזה דבר ממנו בחיים! הראי היה לי אימון מלא בו! לא הייתי מאמינה שהוא מסוגל לזה ועוד לספר לי. בשביל מה? להקל על המצפון?יותר אצילי היה מצידו לסחוב את המעמסה הנפשית הזאת עליו בתור עונש ולא לגרום לי למפלה נפשית!

באותה עת לא יכולתי גם לספר לאף אחד, דבר שהעיק עליי עד עכשיו. (אף אחד ממקורביי לא חש במתרחש).

בסוף אחרי חודש סלחתי לו והחלטתי להמשיך בנישואים. הראי לכל בן אדם יכולה להיות מעידה. הבעיה היא שסלחתי, אך לא שכחתי. והאימון שהיה לי בו לפני האירוע הזה לא חזר עד עכשיו, וזה מאוד מפריע לשנינו. מדי פעם רובצת לי מחשבה בראש, שהאם הוא היה מסוגל לעשות את זה פעם אחת הוא יעשה את זה עוד. מאוד קשה לי לעצור את עצמי מלבדוק את ספר טלפונים בסולולרי שלו, דואר אלקטרוני וכו'. אני מרגישה שאני נהיתי קנאית ואובססיבית, מה שלא הייתי אז. עכשיו היחסים ביניו טובים (גם בתחום המיני), אך אני שואלת את עצמי, אם תהיה איזה התדרדרות, או ריב, או סתם משהו מזדמן?איך אני אבטח בו ולא אחשוד? איך להחזיר אימון?

השאלה השניה שלי האם ההתנהגות שלי איתו לאחר המעשה לא היתה סלחנית מדי?

תמיד חשבתי שאם גבר בוגד בי אני מייד אעזוב אותו. כשזה אכן קרה, לא עשיתי זאת.

אולי אני חסרת אופי ועמוד השדרה והוא הבין שממש לא ממש בא לי להיפרד ממנו?

זהו פחןת או יותר, סליחה על האורך, תודה מראש על ההתייחסות!