הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא נעים, אבל נורמלי...

ד"ר אורן חסון(3.5.2005, 0:56)

א יקרה,

מצד אחד את צודקת. כי הנה הוא הטיל את המעמסה הרגשית עלייך, במקום לשאת אותה בעצמו, ושחרר את עצמו לפחות מהמעמסה הרגשית של ההסתרה, אם כי לא של הבגידה עצמה. וכמובן שלא שכחת – כי איבדת מידה מסויימת של אמון בו.

מחקרים מצביעים על כך שאם כי בגידות הן תמיד ארוע קשה בזוגיות, אבל בכל זאת גברים סלחניים יותר אל מול בגידות רגשיות, בעוד שנשים סלחניות יותר לבגידות מיניות. והרי זה מה שקרה לך, כי היתה לו פנטזיה מינית שהלך לממש עם אשה אנונימית. לו הוא היה מתאהב במישהי, אני בטוח שהיה לך קשה יותר, גם לולא היה מקיים איתה את האקט המיני המלא.

ההתנהגות שלך אינה סלחנית מדי, כי לו כל זוג שבו אחד מבני הזוג קיים יחסי אישות (סקס) עם אדם אחד, היה מתגרש, היה מספר הגרושים גדל בחמישים אחוז לפחות. זו תופעה נורמלית, גם אם החברה אינה מקבלת אותה כנורמה חברתית, והיא יותר נפוצה בגברים מאשר בנשים (וגם שם היא נפוצה למדי). אלא שבהתנהגות שלך לימדת אותו שלא לחשוף בפנייך יותר ארועים כאלה. הראית לו שאת מגיבה קשה לחשיפה כזו, ויותר נפגעת מאשר אמפתית (מגלה הבנה לסיבות שהניעו אותו לזה). לפיכך, בפעם הבאה הוא ייטה יותר להסתיר. אני לא מאשים אותך, כי הגבת באופן הסביר ביותר, אם כי כך גם השגת בעצם את מה שרצית (נכון?) – שבפעם הבאה הוא יחסוך ממך את המעמסה הרגשית.

בסך הכל, א יקרה, אני חושב שהדבר הנכון ביותר שתעשי, הוא להרגע. אין סיבה ממשית שתכנסי ללחץ. העובדה שהוא נלחץ כל כך, היא לטובתך. היא מעידה על כך שהוא באמת מעוניין בך, ולא רוצה שתעזבי אותו. הדרך המשונה שלו להביע זאת היתה, לפחות כך זה נראה במקרה שלכם, להגיד לך שאת החברה הטובה ביותר שלו, ושקשה לו, ושאולי הוא גם לא רוצה, להסתיר ממך דברים.

ואת המשפט הלפני האחרון שלך ממש ממש לא הבנתי... מה רע בזה שהוא הבין שממש ממש לא בא לך להפרד ממנו? את רוצה שהוא יחשוב שכן בא לך להפרד ממנו? את היית רוצה לחשוב שבא לו להפרד ממך, כאשר לא בא לו להפרד ממך?
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com