הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חרם דרבינו גרשום - העדכון?

ד"ר אורן חסון(3.5.2005, 1:18)

נשוי באושר יקר,

מה זאת אומרת אם יש תקדים? יש כל כך הרבה אנשים, ובהם כל כך הרבה זוגות, כך שלכל דבר כמעט יש תקדים. השאלה היא מה היתרונות והחסרונות של נישואים פתוחים, גם אם הם אסימטריים.

יש נטיה לנשים לסלוח פחות על בגידה רגשית מאשר על בגידה מינית. להפך מזה בגברים. ובכל זאת, הייתי אומר שאתם כורים לעצמכם בור. כי כדי לחפש פתרון מיני אצל אחרות, תאלץ לחזר אחר אחרות, למצוא את אלו שיסכימו, וגם לספק את הצרכים הרגשיים שלהם. בהכרח, בדרגה כזו או אחרת, או שתהיה מעורב רגשית (גם אם לא "מאוהב") עם מישהי אחרת, או שתצטרך לבלות את ימיך בחיפושים אחר סטוצים, או ללכת לנשים שעיסוקן המקצועי בכך. כך או כך, יהיה לך קשה מאד, ואולי בלתי אפשרי שלא להיות מעורב רגשית, מה שירחיק אותך במשהו לפחות מהמשפחה ומאשתך. עם זאת, יש זוגות הטוענים שטוב להם בסידור כזה.

אני מציע שתלכו ליעוץ מיני ובררו מה הסיבה שאין בה תשוקה מינית. אם הסיבה תהיה ידועה, סביר שתמצאו פתרון. יכול להיות גם, אגב, שהיא לחוצה מהלחץ שלך, ולכן, כאשר הנושא עלה באופן שבו עלה, היא מרגישה פחות לחוצה וקרובה יותר אליך, ולכן השיפור. כלומר, יכול להיות שאפשר לפתור זאת על-ידי שיפור הפתיחות וההבנה ההדדית. נסה אולי, בטרם טיפול מיני, את הדבר הפשוט הבא: תגיד לה שאתה אוהב אותה, ושאין לך עניין בסקס עם נשים אחרות. עם זאת, אמור לה שאתה גם לא רוצה לכפות את עצמך עליה. היא חשובה מדי לך, ואתה רוצה שיהיה לה רק טוב. ולכן, כך אמור לה, אתה מניח את היוזמה בידיה. כשהיא תרצה, היא תיזום. וביתר הזמן היה אוהב וטוב אליה, כפי שאתה יודע ויכול, אבל מבלי כל רמז מיני. וכשהיא תרצה לגמול לך על הטוב שאתה מרעיף עליה, היא כבר תיזום. ואנא, חזור בעוד חודש לומר לנו איך זה הולך. אני מניח שהתוצאה תהיה פחות ממה שאתה רוצה, אבל אולי יותר ממה שיש לך, לפחות כל עוד אין ביניכם מריבות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com