הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעיות במצבים "מאוזנים"

yb(3.5.2005, 7:23)

שלום לך

אני כותבת אחרי שענית לי על שאלות קודמות ואהבתי את התגובות. אנחנו זוג נשוי טרי (כמעט שנה) בני 28 ו-30 וחברים כבר 4 שנים. בחצי השנה הראשונה לקשר, קיימנו יחסי מין בכל פעם שהוא רצה ובכל פעם שנפגשנו, כי גם לא גרנו ביחד, בערך בתדירות של 3-5 פעמים בשבוע. אחרי חצי שנה, הבנתי שאפשר גם להגיד לא, והתדירות ירדה בהדרגה, על אף לחצים חזקים מאוד מצידו, לפעם בשבוע, ובתקופה האחרונה אפילו לפחות 2-3 פעמים בחודש. העניין הוא שבתקופה האחרונה הוא החליט שהוא לא יוזם יותר, אלא מחכה שאני אזום, ואני אכן יוזמת יותר לפי הקצב שלי.

וכעת לבעיות:

א. הוא טוען שאני לא יוזמת מספיק, ושאני לא מפתה אותו, אלא הדרך שאני פונה אליו לא גורמת לו לרצות לקיים איתי יחסי מין. אני פונה אליו בדרך ישירה של "בוא נשכב", או באופן חמוד, כיוון שאני לא מסוגלת להתנהג כמו הפאם פאטאל שהוא רוצה שאהיה (תלבושות מיוחדות, סגנון התנהגות מסוים), כי זה לא טבעי לי ואני מאוד מאוד נבוכה עד כדי שיתוק. הוא אמר לי שלפעמים ה"בוא נשכב" מספיק עבורו ולפעמים לא.

ב. לפני כל פעם שאנחנו הולכים למיטה, הוא רוצה שנעבור דרך האמבטיה ונצחצח שיניים (או שרק אני אעשה את זה). וזה לא בגלל שיש לי איזה שהן בעיות דנטליות, כמו שהוא יותר מדי רגיש. זה הגיע למצב של עלבון מצידי וכמובן, מיותר לציין, מוריד את הספונטניות. הוא גם לא מנשק אותי כמעט, מלבד קלות על השפתיים, מה שהופך את המין לטכני ופחות רגשי. ומה שכן, אני גם מאוד נהנית ואפילו מתגרה מנשיקות. כמובן, כל זה לא היה בחודשי ההיכרות הראשונים שלנו.

ג. הוא בד"כ הולך רק לחדר כדי לקיים יחסי מין, ואם אני רוצה לגוון, הוא פחות פתוח.

ד. לי מאוד קשה ליזום, גם כשאני מרגישה שאני רוצה. המילים וההתנהגויות לא יוצאות לי ואם הוא לא יוזם, והוא הפסיק, זה פחות קורה.

ה. במהלך הארבע שנים האלה, הוא עשה לי המון שיחות על למה אני לא בסדר במיטה, בעוד אני מתאפקת ומנסה לשנות התנהגויות שלו בדרך יותר עדינה, ע"י הדרכה פיזית מעודנת או שאני פשוט שותקת. בכך הוא שם שוב ושוב "ענן שחור" מעל חדר המיטות שלנו, כי אני מרגישה שאני לא רוצה לשכב איתו כי אני רוצה, אלא יותר כי אני צריכה, כי המון זמן לא עשינו את זה והוא שוב יפתח שיחה.

מה עושים?