הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יעוץ זוגי

סיוון(3.5.2005, 21:07)

שלום ד"ר אורן, בתחילה אתאר באופן כללי ביותר את הבעיה ולאחר מכן אציג את שאלתי.

אני כבת 31 , בעלי בן 34, נשואים 6 שנים פלוס ילד פלוס אחד בדרך.

סה"כ יש בינינו אהבה וחיבה אולם לצידן יש גם חילוקי דעות רבים ולאחרונה אף מריבות רבות הגוזלות משנינו אנרגיות ריגשיות רבות. בגדול אגיד שכל אחד מאיתנו מרגיש תסכול וכעס מצטברים מהזוגיות, כל אחד וסיבותיו הוא. הבעיה היא שבעלי טוען שרוב ככל בעיותינו נובעות מבעיות אישיות שלי (בעיות עם ההורים, אישיות תלותית,בעיות כלליות בקשר זוגי ועוד) ועד שלא אפתור אותן באמצעות טיפול אישי, לא יפתרו הבעיות בזוגיות. כך לדוגמא הוא מציין שמריבותינו קשורות פעמים רבות בביקורי אצל משפחתי (בלי קשר אליו), שאנו חוזרים על אותן מריבות שוב ושוב בגלל שאיני עומדת בסיכומים שהושגו (אני טוענת שהסיכומים בצורה מסויימת נכפים עלי) ולדבריו אני מתנהגת פעמים רבות בצורה ילדותית ואיני רואה את התמונה הכוללת .

אני לעומת זאת טוענת שיש לי בעיות כמו לכל אדם, ושגם לו יש בעיות אישיות לא מעטות שגורמות לדעתי לבעיות רבות בזוגיות ולכעסים ותסכולים גדולים מאוד אצלי ושטיפול אישי לא יפתור את הבעיות שיש לנו בזוגיות ולא יתרום לי דבר. כרגע מה שבוער אצלי זה התסכול מהזוגיות ומחוסר שביעות רצון מבעלי בכל מיני תחומים. אני טוענת שאנחנו צריכים ללכת לטיפול זוגי כי יש לנו בעיות בזוגיות. אני גם טוענת שהבעיות בזוגיות לא נובעות רק מפאנים אישיותיים אצלי, אלא משילוב של האישיות של שנינו ומבעיות שיש לשנינו ביחד ולכל אחד לחוד. מה שבטוח הוא שבניגוד אליו אני טוענת שעלינו לנסות לפתור את הבעיות כזוג ולא לנסות לבודד אותי או אותו מתוך המערכת הזוגית ולקוות שזה מה שישנה את כל המערכת הזוגית. אני מרגישה שאם אלך לטיפול אישי זה לא יעזור כי איני מסכימה שרוב בעיות הזוגיות נובעות רק בגללי. צריך שניים לטנגו. יש להתמקד כרגע בזוגיות, בגלל שהיא מציאות החיים הדומיננטית שלנו ושל המשפחה המתהווה ולא באינדוידואל .

וכעת לשאלות:

1. האם אתה חושב שאני צודקת ושאכן יש צורך בטיפול זוגי, או בטיפול פרטני רק שלי?

2. אם אתה חושב כמוני שעלינו ללכת ליעוץ זוגי, איך לדעתך אוכל לשכנע את בעלי לשתף פעולה? לדבריו הוא יהיה מוכן לכך רק אחרי שאני אלך לטיפול פרטני. לי טיפול פרטני בהקשר הזה נראה כלא יעיל, ובזבוז של זמן וכסף.

תודה מראש