הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אחריות

ד"ר אורן חסון(6.5.2005, 20:27)

מיכל יקרה,

בודאי שאת צריכה חיזוקים. למרות האושר מבית, נישואים אינם יכולים לחסן באופן מוחלט מפני פיתויים. זו אינה אמירה בעלמא, אלא פשוט ציון עובדה, שכן אחוז הבגידות במערכת הנישואים הוא גבוה. וכך גם הפיתוי שבפניו את עומדת: אדם שאת מקיימת איתו יחסים קרובים של עבודה וידידות, שאת נמצאת איתו יותר שעות מאשר עם בעלך, ושיש ביניכם גם משיכה הדדית – כמעט שאין פיתוי גדול מזה (טוב, אולי פרט לבראד פיט באיזה לילה בבית מלון בודד ומרוחק, כשאין סיכוי שאף אחד בעולם יידע על כך). אבל מצד שני, המחיר גבוה, מה שמחזיק את שניכם מחוץ לעניין. אבל עצם הפניה שלך אלי אומרת "הצילו, אני חוששת שלא אצליח להחזיק מעמד הרבה זמן", ובעצם את אומרת גם: "תחזיקו אותי, כי אם יקרה משהו, עכשיו, אחרי שקראתי לעזרה, יש לי את מי להאשים אם לא אצליח לעמוד בפיתוי".

הדרך להזהר, מיכל, היא להבין שהאחריות היא כולה שלך, ואך ורק עליך. אם יקרה ביניכם משהו, לא תוכלי להאשים בזה אף אחד אחר, וגם לא את הבוס שלך. את יודעת מהו הרווח הצפוי מהרפתקה כזו – הנאות שלא מהעולם הזה, הן פיזית והן רגשית (טוב, אני בכוונה מגזים), ואת גם יודעת מהו המחיר – יסורי מצפון שלך, הסתכלות שונה ואחרת על המשפחה שלך ועל היחסים שלך עם בעלך, ודרך התנהלות שונה לחלוטין בעבודה, לפעמים מרגשת, אבל לפעמים גם לא נעימה, בעיקר כאשר אחד מכם ירצה לסיים את זה, ומערכת יחסי עבודה שהיא ללא ספק מלחיצה יותר, וכל זה בהנחה שהמעשה לא נתגלה (וכאן, נדמה לי שאני לא מגזים). את אשה בוגרת ואחראית. מבחינת החוק – אף אחד לא ייסקול אותך באבנים במדינה הזו. רצוי שתשקלי את מעשייך בשיקולים ארוכי טווח מאשר בטווח המיידי, אבל כאשה בוגרת, מיכל, מי אני שאגיד לך מה לעשות?

לו היית מגיעה אלי לייעוץ אזי, במקרה הטוב, הייתי יכול לסייע לך להגיע להחלטות, ולסייע לך אולי גם לשנות דברים בחייך, כדי שתהיי זקוקה לזה פחות. אבל כל ההחלטות, מיכל היקרה, צריכות להיות שלך, ושלך בלבד.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com