הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

:-)

ארהבית(11.9.2005, 19:52)

אתה מאד חכם ומבין עניין ותודה רבה על הנכונות להבין אותי ועל ההשקעה. הלוואי שהיו יותר אנשים בעולם בכלל ואני בפרט עם יכולת ההקשבה הזו והנכונות לעזרה, אולי היום הייתי נמצאת בשלב אחר במערכת היחסים שלי.

אני חושבת כך -

אתה צודק במה שכתבת. חיזוקים חיוביים מאד הכרחיים לטיפוח ושמירה על זוגיות טובה ואני ישתדל לישם את הדברים שכתבת : חיזוקים חיוביים בשעת הצורך (כך שזה לא יראה מלוקק או מוזר פתאום, שזו גם מטלה בפני עצמה), ודבר שיותר חשוב מזה - אשתדל לעבוד על לא להחמיץ פנים שהעזרה לא מגיעה (שאני מודה שקשה לי מאד להוציא לפועל)

פשוט זה נראה היה לי שלא התייחסת לחלק מאד מהותי בכל העניין והוא - בעלי. אני מבינה שזהו לא יעוץ "זוגי" אלא אתה מייעץ לי ולי בלבד כי אתה לא שמעת את הצד השני. יש דבר מאד חשוב שאני מתחילה להבינו רק עכשיו. תמיד אני מנסה "להציל" את הקשר הזה ואם תשים לב לפיסקה הקודמת, המילה "להשתדל" שתולה כמעט בכל משפט. זה נראה לי כי לולא אני כבר מזמן לא היינו ביחד. למה אני צריכה כל הזמן לבקש יעוץ, לנסות להבין מה לא בסדר, לנסות לתקן את המעוות, להתאפק לא להחמיץ פנים ולהשתדל לתת חיזוקים חיוביים באופן שיראה מתאים ולא יותר מידי.... מדוע כל הזמן נראה שמבחינתו של הצד השני "אין מה לעשות" ואני זו שעושה?

אני יודעת שאכפת לו (והנה העובדה שהצעתי לחזור לארץ מוקדם עם הילדים קצת "הפחידה" אותו והוא התנהג למופת אתמול...) אבל אני מרגישה שכל הסיטואציה הזו גורמת לו פשוט לזלזל בי ולדעת שאני תמיד ישתדל שיהיה "בסדר" ולא ישבור את הכלים. אולי זה הביטחון העצמי שלי מדבר, אבל אני חושבת שזה מובן בהתחשב בעובדה שאם לא הייתי "משתדלת", לא היינו היום יחד. האם זה נכון בכלל לחשוב כך?

שוב העובדה שאני מעלה את הדברים על הכתב עוזרת לי (כנראה הכתיבה האיטית תורמת...) וזה מוביל אותי למחשבה הבאה - האם אני פוחדת שהקשר יסתיים ולכן "משתדלת" יותר מידי ?

זו הסיבה שהרגשת שאני לא מסכימה איתך. אני כן מסכימה אבל קצת כועסת על כך ששוב - כל העבודה בתיקון היחסים מוטלת עליי (לפחות בהתחלה, אם לא אעשה את הצעדים הללו הקשר ילך לשום מקום), כמו שכל מטלות הבית, החשבונות והטיפול בילדים מוטלים עליי כברירת מחדל. אני לא מאשימה אותך כיוון שאני פניתי לייעוץ ולא טל ולכן גם השארת אותו מחוץ לתשובתך.

הודעה בפורוםזקוקה לעצהארהבית ‏9.9.05
הודעה בפורוםזקוקה לעצהארהבית ‏10.9.05
הודעה בפורוםחו"ל, לבדד"ר אורן חסון ‏10.9.05
הודעה בפורוםראשית, תודה רבהארהבית ‏10.9.05
הודעה בפורוםחיזוקים חיוביים הם הם הזוגיותד"ר אורן חסון ‏10.9.05
הודעה בפורוםשוב תודהארהבית ‏10.9.05
הודעה בפורוםמה את חושבת?ד"ר אורן חסון ‏11.9.05
הודעה בפורום:-)ארהבית ‏11.9.05
הודעה בפורוםלא עבודה, אלא שינוי רגשיד"ר אורן חסון ‏11.9.05
הודעה בפורוםלא עבודה, אלא שינוי רגשיארהבית ‏11.9.05
הודעה בפורוםעכשיו קבלת את זה בדרך הכ...ד"ר אורן חסון ‏12.9.05