הוספת הודעה פורום אורולוגיה - ראש הפורום

טיפול ב IC

לי(11.2.2015, 3:59)

שלום רב

אני בת 30 ולפני מספר שנים אובחנתי עם IC לאחר סבל רב שנים. טיפול באלטרול הביא לשיפור ניכר בכאבים. אלמירון, פיזיותרפיה וטיפולים ברפואה משלימה לא הביאו לשיפור נוסף. בשנים האחרונות בעייתי המרכזית היא התכיפות שהחמירה והתשישות הכרונית כתוצאה מההתמודדות עם המחלה. כל תחומי חיי נפגעו כולל מצבי הנפשי. יש לי מספר שאלות בנושא הטיפול:

1. הבנתי שהטיפול הסטנדרטי בהזלפות בארץ מבוצע בציסטיסטט, האם הוא מכיל DMSO חומצה היאלרונית? והאם יש סיכון שטיפולים אלו (או עצם הקטטריזציה במהלכם) יגרמו להחמרה בסימפטומים?

2. האם הטיפולים הנ"ל מסייעים משמעותית רק כאשר יש כאבים או שבמצבי היום כאשר הכאבים נעלמו כמעט לחלוטין ב"ה (פרט לזמן הווסת) והסימפטומים העיקריים הם התכיפות ותחושת הלחץ הבלתי פוסקת ומציקה, טיפולים אלו גם עשויים לסייע?

3. רופאת המשפחה שלי הציעה ליטול ציפרלקס לצורך ההתמודדות עם הדיכאון והחרדות. אני ביולוגית ומשתדלת להתעדכן במחקרים המתפרסמים בנושא מידי פעם. קראתי לאחרונה שלחולי IC לא מומלץ ליטול מעכבי ספיגת סרוטונין כי זה עלול להחמיר את הסימפטומים שלהם. רציתי לברר האם זה נכון ואם כן, מהן החלופות האפשריות במקרים כאלו

אודה לתשובתך