הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

איך יוצאים מהבדידות

אלי(16.10.2014, 17:50)

בתי בת 26 , אקדמאית, התחילה השנה ללמד בחטיבת ביניים. מאז סוף התיכון היא בעצם בבידוד חברתי מעיק. עד אז הייתה מסמר הענינים, אבל בהדרגה ניתק הקשר עם חברות מהתיכון, ( כל אחת הלכה למקום אחר) ,חברים מהצבא אין (כי לא שרתה), חברים מהלימודים אין (כי למדה במכללה עם אוכלוסיה מבוגרת ממנה ב-5 שנים- אנשים עובדים ו/או נשואים) וכל מי שיוצא לה להיתקל במעגל הישיר - באמת לא אנשים ברמה סבירה, למעט בעבודה ששם כולם תפושים או לא פנויים. הפתרונות ללכת לחוג X או Y לא בשבילה כי לפגישות באים ולבסוף הולכים כל אחד לדרכו, אין לה תחביבים מיוחדים אם כי תמיד אהבה להיות במקומות עם "אקשן" בהם נתקלים באנשים רבים. היא אינטיליגנטית מאד, אדם די פתוח, אך מתעבת את הוולגריות והשחצנות המאפינים רבים מבני גילה כיום (מבלי להכליל כמובן). הקשר הרציני היחיד שהיה לה ולאורך זמן היה כששהתה לונדון,אבל כיום כשהוא שם והיא פה קשר זה אינו רלוונטי.

הבעיה שלה אינה זוגיות כמו עצם הענין להיות בקשר עם מספר חברים/חברות שאיתם אפשר לצאת לבלות בהנחה שההמשך כבר יבוא.

חוותה שני טיפולים פסיכולוגים מתמשכים בחייה שעסקו בעיקר בהשלכות של גרושי הוריה בזמן שהבעייה החברתית עדין לא צפה במלוא עוזה. חוותה בהמשך גם כמה "קאוצ'רים" עם או בלי מרכאות בנושא החברתי שלא הובילו לשום מקום.

כיום נמצאת במצב שטוענת שאין לה את הכח והאנרגיות לטיפול נפשי נוסף ומנסה בקטנה לאתר קשר מתאים דרך האינטרנט (לא אתרי היכרויות) שיוביל לקשר שיוביל ליצירת מעגל ידידים/חברים כלשהוא. איך ניתן עוד לעזור לאחת במצבה ? בסופו של דבר נראה לי שהיא תקועה חזק, כל האופציות שאולי משפרות מצב אצל אחרים לא עובדות אצלה ונראה לי שאנחנו בדרך למקום ר ע !!

Please advice