הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

בעיית חוסר אמון כללית- המשך

הלל(3.6.2016, 14:54)

הי אבי

התהליך שאתה עברת הוא תהליך נורמלי .אני קורא לו תהליך של יציאה מקופסא .

יציאה מסוג של אוטומט שיש בכולנו הנורמטיביים. שעברנו שטיפת מוח חברתית .ואישית .תהליך של חשיפה לסביבה .אנחנו למעשה אנציקלופדיות שמכניסות לזיכרון ומוציאות מידע מקונוטציות .יש מעט מאוד אנשים שיודעים לחשוב עם המידע שיש להם בראש. ביחוד אם הם לא נתקלו בבעיה הם לא יבינו על מה אתה מדבר בדיוק מאותו מקום שעורך דין לא יבין בחקלאות (שאנחנו לא לומדים אנחנו לא יודעים)

אתה לא לבד, למשל שאני קורא עיתון אני מבין שכול מה שכתוב בעיתון .נכון היה לעשות להפך .כי אלה שמנהלים אותנו יודעים רק מה שהם יודעים כי הם חושבים תוצאה וסיבה אחת ,לתוצאה שקשורה לאינטרס העצמי. האגואיסטי של יצר הקיום. ניתן דוגמא מהיום .מנכל משרד החוץ אמר שהצעת צרפת .סופה להיות כמו הסכם סיקס פיקו..מנכל משרד החוץ לא מבין, שלעולם העתיד לא יהיה כמו העבר. העבר סגור ולא ניתן לשנותו. אנחנו רק יכולים ללמוד ממנו לא לחזור על טעויות ביו העבר לעתיד יש המון פרמטרים שמשתנים. נכון הטבע האנושי רע אבל ביכולתנו לשנות את הרע ע"י הדברות אהבה .כי בכול אחד יש גם טוב.(וצריך לדעת את הדרך איך מגעים לטוב שיש בכול אדם) אחר כך יש את האנשים שנמצאים בצומת ההחלטות שמשתנים ומתחלפים. וכול אחד אישיותו ותפיסת עולמו.. יש את האינטרסים שמשתנים. עולם שהוא כפר גלובלי מבחינה כלכלית. למשל עם לבדד ישכון היה טוב שכול אחד גידל את התרנגולת והעגבנייה והפרה והלחם ליד הבית. היום זה לא מתאים. (תפיסת הקולוניות שהיו פעם לא מתאימות להיום ואנחנו לא מעצמה לא יכולים לעשות מה שמעצמה יכולה לעשות וצריך תמיד להבין את מגבלות הכוח.).היום יש תקשורת מצלמה .שמשנה את כול הנוסחה .ואני יכול לרשום לך עוד מאות שינויים שקשורים לעידן שלנו ואי אפשר להשוות למה שהיה לפני מאה שנה .ואם לא תכניס את כול הפרמטרים למשואה .התוצאה תהיה שגויה. ואפילו פרמטר שגוי אחד יכול להפוך את התוצאה.

ויתכן שאם לא יצאת מהקופסא וכול מה שהסברתי לא תופס לגבך. יש לך מה שנקרא פחד שרודפים אחריך .(שגעון רדיפה)מישהו חזק ממך מנסה להשתלט על חייך.