הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

הפורום של מתבגרים סגור אז אשאל כאן

הלל(11.7.2016, 23:51)

היי ליאת

אם אני הייתי צריך להגיד להורה איך לחנך נכון הייתי אומר לו.

איזון בכמה פרמטרים. לא יותר מידי לא פחות מידי .ולהתחיל בגיל אפס.

גיל שאנחנו אומרים שהחינוך עדין לא אפקטיבי כי תפקידנו לגונן על היצור החסר יכולת הגנה החסרת ישע. כי הילד עדין לא מבין בהיגיון את הדברים .אבל זה גיל שהוא מטעין את הגדרות הבסיס על המוח מגיל אפס הילד נחשף לסביבה ומכניס למוח כמו תוכי כמו קוף וכבר בגיל אפס הילד יכול להרגיש שההורים שלו שפוטים שלו והוא יכול ללמוד להגיד להוריו בנדנוד הראש לצדדים את המילה לא..

כמה דברים שמתחברים וחשובים בחינוך הבסיס ואליהם צריך לשים לב באיזון .

אהבה .גבולות . עצמאות .ואחריות. ופחדים.

לגונן מידי פוגע בעצמאות .אהבה יותר מידי הילד מתמכר והוא כמו חבית בלי תחתית הופך מפונק ילד מפונק לא יהיה אחראי לא ידע ממה להיזהר יהיה ללא גבולות. .פחות מידי הילד יהיה עצמאי יותר. יותר מידי עצמאות הילד בודק את ההורים שלו מה זה אומר מצד אחר הוא רוצה עצמאות מצד שני נוח לו עם ההגנה אבל תהיה פגיעה בגבולות. בוא נגיד החינוך לעצמאות ולגבולות . מתחיל שהילד רוצה על הידיים ואתה מראה לו שאפשר גם לזחול. יותר מידי חינוך לאחריות יכולה לגרום לפחדים מיותרים. אבל כול הורה צריך להבין מעצמו היכן קיים האיזון כי זה לא מתכון אפיה עם כמויות מדודות . ורמת חום

לענייננו. גיל ההתבגרות יהיה קשה לילד שלא חווה עצמאות .(כי ילד שחווה עצמאות באיזון אהבה באיזון יעבור את גיל ההתבגרות יחסית חלק) הילד רוצה תשומת לב ,רוצה אהבה ההורה רוצה ללמד. יודע שהילד עדיןלא יודע . הילד רוצה להוכיח להורה שהוא יצא מהקן שהוא יכול להיות עצמאי ושהוא יודע .ברגע שההורה יבין שהוא יודע שם הוא קיבל את האהבה של ההורה (הערכה = לאהבה. ).ולפעמים יציב לו בכוונה מסקנה הכי מטומטמת הפוכה מההיגיון רק כדי להקשות .ואם ההורה מקבל .הוא השיג את המטרה שהיא לקבל הערכה. .בקיצור לגביך ליצור מצבים של חיבור ואהבה ורוגע .ורק אחר כך לנסות ללמד דרך היגיון כי אז הוא יתחיל לשמוע .שהוא תחת השפעה של רגש המוח לא קולט כלום. הקטע שבעלך אמר לך שאת אוהבת את הכלב זה הייתה מכה נוספת במסגרת ההתגוששות ההיסטורית..נראה לי שפה גם היה הבסיס למריבות בינכם .שניכם שונים באופי הוא בא מבית אחר .ואת באת מילדות אחרת תפיסות החינוך שלכם שונות כי אין בית ספר לחינוך וכול אחד בדרך כלל מחנך לפי איך שחינכו אותו. ברגע שאין הסכמה בין שני בני זוג על משהו. מפה כבר מתחילים סרטים במוח של כול אחד .הוא הוא חושב שאני טיפשה הא הוא לא מוותר לכן הוא לא אוהב אותי .ועוד מיליון סרטים כי זה סוג של ביקורת עקיפה. שתמיד באה בעקבות של חילוקי דעות...ולא תמיד אפשר להשלים במיטה. זוגיות טובה הייתי מגדיר אינטרסים של שני בני הזוג קבלה נתינה. גם כן באיזון .והכי טוב אם הינו נישאים לעצמנו כי לכל אדם יש את האופי והאישיות ההעדפות שלו. ולא על כול התכונות של בן הזוג אנחנו יכולים לסמן וי כמו שאנחנו הינו רוצים שיהיה.

ארוך ומיגע .רון בן ישי כותב הערכות הרבה יותר ארוכות והרבה יותר משעממות אני משער.