הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

שואלת ראשונה!

נ.ע.ע.(1.5.2005, 11:33)

שלום רב ובהצלחה לפורום. אני בטוחה שפורום כזה יכול להיות לעזר לרבים רבים, בין אם היו בטיפול או לא.

אני מאלה שכן היו בטיפול. 5 שנים הלכתי לפסיכולוגית והדבר עזר לי מאוד בחיים וקידם אותי בצורה מדהימה. הגעתי להרבה הישגים בזכות הטיפול ואני שמחה שעשיתי זאת. הטיפול הסתיים בערך לפני שנה, לאחר שהרגשתי שכבר אין חידושים בפגישות, ושאני נותנת לעצמי את המענה לשאלות שיש לי.

אני אמא טרייה וכמובן שאין סוף לשאלות, לתהיות, לייסורי המצפון (אני כן או לא בסדר, אני מספיק עם הילד או לא, מאפשרת לו מרחב מחייה בלעדיי או לא..)

בעקבות החוויות החדשות שאני חווה, והשדים שעולים מהקשר עם אמא שלי , כתינוקת ילדה ובוגרת, אני שוקלת האם לחזור לכמה פגישות. אני מצד אחד מרגישה שאני יכולה להתמודד לבד, עם כל הקושי שבכך, ולפעמים יש לי ימים קשים כמו היום שאני מרגישה שאני צריכה את היד המכוונת או אולי את התמיכה ממישהו בוגר שאני סומכת עליו. ואז אני חושבת שאולי אני אמצא מישהו אחר לדבר איתו- אולי אחד מהמבוגרים במשפחה, כדי לשאוב בטחון ותמיכה.

מכיוון שכבר הייתי בטיפול, אני יודעת לזהות מתי אני במצב ממש קשה שאני חייבת תמיכה ומתי אני "מתפנקת". השאלה שלי האם כדאי לגשת באמת לעוד כמה פגישות אם אני מרגישה שאני לא ממש צריכה את זה (אלא שוב, רק בשביל לשאוב בטחון) או לעזוב את זה ופשוט לזרום ולנסות להתמודד?