הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

התמודדות עם בעיה רפואית

אמה(8.5.2005, 20:06)

הי אירית,

שחלות פוליציסטיות אינן מחייבות וסת לא סדיר. זה מתבטא במספר בעיות כמו זקיקים קטנים ומרובים בשחלות, חוסר ביוץ (ואז תיתכן אי סדירות בוסת) ובתופעות לוואי של השמנה, שיעור יתר ופצעים.

הגלולות ממש ממש לא גורמות לתופעה. להפך, כמו שכבר הזכרתי בהודעה הקודמת הם מאזנות את הגוף ומווסתות את ההורמונים. צריך פשוט למצוא את הגלולה הנכונה ואם יש צורך אף להחליפה מידי כמה חודשים.

התחלתי בגיל 21 עם גלולות. המחזור שלי לא היה סדיר אבל עד אז לא התייחסתי - חוסר מודעות !!!!

כשרציתי להכנס להריון הפסקתי עם הגלולות ואז לא קבלתי מחזור מספר חודשים, בהתחלה ייחסתי את זה לכך שהגוף התרגל לגלולות ושלוקח זמן למחזור לחזור, אבל אז עשו לי אולטראסאונד וגילו שיש לי שחלות פוליצסטיות. אגב גם הרמה משתנה בין פוליצסטית אחת לשנייה.

כמו שכבר כתבתי, חשוב מאוד לעשות ספורט ולשמור על משקל רזה.

היא צריכה ללכת לרופא עור ולטפל בפנים בסבון ובמשחות מתאימות. או בכדורים.

התופעה הזו ממש לא נדירה ויש הרבה נשים סובלות ממנה ברמות שונות. יש כאלו שאפילו לא יודעות ויש כאלו שסובלות ברמות מאוד גבוהות..

לפי דעתי חייבים לקחת גלולות אם היא לא מתכוונת להכנס להריון (ולא נראה לי כרגע...) ואז גם התופעות של ההשמנה, השיעור יתר והפצעים יכולים להרגע..

כמו שכבר כתבתי: יש את יסמין או מרסילון או גינרה שלי מאוד עזרו

לגבי ההריון...תתכן בעיה בכניסה להריון..אבל זו בעיה כבר אחרת..ולא רלוונטית עכשיו..בכל מקרה היום עם כל הטכנולוגיות שיש וכל הפתרונות שיש שחלות פוליצסטיות כבר לא מהוות פתרון... (ואם אני אומרת את זה אז כנראה שזה נכון... אני כבר שנתיים בטיפולי פוריות אבל חוץ מפוליצסטיות יש לי עוד כמה בעיות....)

לגבי התמיכה בה...קודם כל זה שאת יודעת על הבעיה..וזה שאת מעלה אותה פה ודואגת כ"כ זה כבר יפה מאוד...אז קבלי תמיכה וחיזוק ממני...

אני לא ממש יודעת מה אפשר להגיד לה..חוץ מלחבק, ללטף ולאהוב אותה כמו שהיא...

זה לפחות מה שאני צריכה...תמיד!!

שיהיה בהצלחה!!

ואם יש לך עוד שאלות...אשמח לענות...