הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

הכנת הזוגיות לילד ראשון

עירית פז(11.5.2005, 15:58)

ענת שלום

את מאד צודקת, שכאשר יש מתחים לגבי חלוקת הנטל בין בני זוג, הם בהחלט עלולים להחריף עם הלידה. טוב שאת חושבת על כך מראש, והשאלה היא, למה כוונתך כשכתבת "התכוננות קלילה". אם את שואלת על יעוץ מקצועי, הרי שבהחלט אפשר לקחת יעוץ זוגי "קליל" כלומר, מספר מפגשים, אפשר גם להגדיר מראש, שמיועדים לשיפור התקשורת, לקבלת החלטות על חלוקת התפקידים ולפתוח קצת את הנושא ביניכם באוירה תומכת ומכילה.

הייתרון הגדול של יעוץ זוגי הוא, שנושאים שבבית קשה לדון בהם, שמעוררים מתח, ניתוק וכעס, יכולים להיות מדוברים עם הסיוע וההכוונה של אשת מקצוע.

אם יעוץ מקצועי לא בא בחשבון, את יכולה להציע לבן זוגך לעשות שיחות אבל שהשיחות יהיו במבנה "מוגן". כלומר, לסכם מראש את "כללי השיחה" כדי שלא יתפתח לריב. למשל: בלי האשמות, בלי טענות, לדבר בלשון נקיה מכעס, בשפה שאומרת "אני רוצה כך וכך", אולי להתכונן מראש ולכתוב יחד את כל מטלות הבית הצפויות ולחלק "סידור עבודה". כל דרך שבה תפתחו את העניין מבלי לריב, תהיה מועילה.

חשוב לזכור, שנושא חלוקת התפקידים יכול בהחלט להעיב ולקלקל את החברות והרגשות הטובים בין בני זוג. מאד מאד חשוב שכל זוג יפתח מנגנון לשוחח, להתמודד עם מחלוקת ולקבל החלטות לגבי משימות הבית והמשפחה.

אתם יכולים להעזר באחד מהספרים הרבים שיש בנושא, לקרוא קצת וללמוד איך לשפר את התקשורת הזוגית וההדדיות.

בברכה,
עירית פז
פסיכולוגית קלינית
מטפלת אישית וזוגית