הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

בעיית התנהגות

עירית פז(15.5.2005, 9:51)

שרון שלום

בעיות התנהגות ומשמעת אצל ילדים יכולות לנבוע מכל מיני גורמים. זה יכול להיות טמפרמנט סוער שמקשה על הילדה "לשבת בשקט" או דרך לקבל יחס ותשומת לב או כל מיני סיבות אחרות. לפי גילאי הילדים, ניתן לראות שביתך היא בכורה ואחריה שני אחים בהפרש קטן, גם זה יכול להיות גורם מכביד עבורה, שכן מן הסתם הוריה עסוקים עם האחים הקטנים והיא נאלצת אולי לקבל את היחס שהיא זקוקה לו "בכוח" ההתנהגות.

יש הרבה סוגי טיפול ויעוץ ובאמת כדאי להעזר בהם, כדי שגם את וגם הילדה תוכלו להתחיל את כתה א' בלב שקט. גם אם הבעיות הן קטנות, למה לא לאבחן ולטפל בהן בשלב זה לפני שהן יקבלו מימדים גדולים יותר.

את יכולה לפנות לשירות הפסיכולוגי החינוכי באיזור מגורייך, בתור התחלה, שם יש פסיכולוגים שיכולים לאבחן גם בעיות ריכוז ולמידה וגם בעיות רגשיות ומוכנות לבית הספר. את יכולה לקבל הפניה אליהם דרך הגננת.

אפשר כמובן גם להעזר בפסיכולוג חינוכי או פסיכולוגית קלינית מומחית בילדים, גם באופן פרטי וגם דרך קופת חולים. כל אלו הם גורמים שיכולים לעזור לך לדעת האם בכלל יש כאן בעיה, מה חומרתה, והם כבר יציעו את הטיפול המומלץ.

יש גם תחום של הוראה מתקנת, מורות בעלות הכשרה מיוחדת שעוזרות לילדים לקנות הרגלים של לימוד, סדר, משמעת והתארגנות. הכל כמובן לפי האיבחון ולפי צרכי הילדה.

בברכה,
עירית פז
פסיכולוגית קלינית
מטפלת אישית וזוגית