הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

חרדה ספציפית

עירית פז(28.5.2005, 18:21)

שלום עמית

מעניין שאתה שואל אותי ולא את הפסיכולוגית שלך, שמכירה אותך, ובטח יודעת יותר טוב להבין את החרדה שלך. אם אתה לא שקט, ומרגיש שרוצה לדעת יותר על עצמך ועל רגשותייך, אתה יכולה להמשיך עוד תקופת מה בטיפול כדי להעמיק.

החרדה מהפעם הראשונה מאד שכיחה, ואני מאמינה שחשוב למצוא דרכים להרגיע אותה עוד לפני, כדי שלא תגיע לפעם הראשונה לחוץ מדי, ותוכל להנות. ייתכן שגם החרדה מהומוסקסואליות קשורה בחוסר הנסיון וחוסר ההיכרות שלך עם המיניות שלך לעומק. מיניות היא חלק מהזהות, וכמו כל היבטים אחרים בזהות, זה משהו שהולך ומתפתח עם הגיל, מקבל יותר מורכבות ועומק. ככל שיצטבר נסיון מיני, בפועל וגם במחשבות ובדיבור, כך אני בטוחה שהחרדות שלך יפחתו ותדע את עצמך.

ולגבי הומוסקסואליות - להרבה אנשים יש משיכה קלה או סקרנות לגבי מין עם בני מינם, וזה עדיין לא הופך אותם להומוסקסואלים. יש אפילו טענות שהרבה אנשים בבסיסם יכולים להיות, אם ירצו, דו מיניים אבל רובנו בוחרים בגלל המוסכמות החברתיות להיות סטרייטים. לכן, אל לך לחשוש אם חולפים בך הרהורי משיכה לגברים, זה חלק מההתפתחות והסקרנות המינית וזה עדיין לא אומר כלום לגבי הבחירה שלך עם מי תהיה בסופו של דבר.

בברכה,
עירית פז
פסיכולוגית קלינית
מטפלת אישית וזוגית