הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

רישום ותיעוד טיפול פסיכיאטרי

לירז(29.5.2005, 14:22)
היי,

קראתי לפני מספר חודשים כתבה ארוכה שפירטה תיעוד של אנשים שאושפזו בעבר בביה"ח לחולי נפש - במחשבי משרד הבריאות, ובמחשבים המקושרים (משרד הפנים, חברות אבטחה, וכו'). מתחו אז ביקורת על העובדה שמתעדים אשפוזים של קטינים, אבל עבורי עצם הידיעה על התיעוד (לאו דווקא של קטינים) הייתה בגדר חידוש.

ברצוני לשאול :

1. האם גם אנשים שטופלו באופן רגיל על ידי פסיכיאטר (ללא אשפוז) - מתועדים במחשבים הנ"ל, והאם בדומה לרישום פלילי - כעבר מספר שנים שחולפות מתום הטיפול , הרישום נמחק ? אם לא, אשמח לדעת מדוע.

2. הבנתי שהעתק מרשם שנמסר לבית מרקחת אזרחי, הכולל תרופות לטיפול בברה"נ (נוגדי דיכאון וכו') - מועבר למשרד הבריאות, לרישום ומעקב (עם פרטי החולה). האם הדבר נכון גם לגבי בתי מרקחת צבאיים ? לאן אז מועבר החומר ?

3. כאשר אני חותמת על ויתור על סודיות רפואית, לגוף כלשהו (למשל חברת אבטחה, במסגרת מיונים) - האם הנ"ל מהווה היתר לחברה לעיין בתיק הטיפולי עצמו, או פשוט להיפגש עם הגורם המטפל ולשאוב ממנו מידע כללי אודות הטיפול ? האם יוכלו לראות גם את מרשמי התרופות למשל ?
והאם הויתור הנ"ל כולל גם את צה"ל ?

4. האם במסגרת איחוד הרשומות הרפואיות של צה"ל וקופות החולים, שעליו מדובר לאחרונה בתקשורת, יועברו העתקי תיקי טיפול של קב"נים בצבא - לרשות קופות החולים, לעיונה של כל פקידה, או שאיחוד הרשומות יהיה של התיקים הרפואיים (הפיזיים) בלבד ?

5. האם יש באפשרותי לבדוק מול משרד הבריאות, או משרד הפנים - אם אני רשומה שם באחד המאגרים הבעייתיים שלהם ? למשל מי שאינו רשאי לשאת נשק, וכו'. מי מוסמך לבדוק לי דבר שכזה ?

חשוב לי מאוד כי קיבלתי זימון לראיון, וכבר הודיעו לי ששואלים לגבי עבר נפשי . . .

תודה לכולם,

לירז