הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

מבולבלת

מיטל(2.7.2005, 23:15)

שלום עירית

בחודשיים האחרונים,רוב הזמן הייתי מדוכאת מאוד,עם קשיים בתפקוד, קשיים בריכוז, חוסר רצון לשוחח עם אנשים או להיות במחיצתם ועוד כל מיני סימפטומים.

אך היו פה ושם ימים שהרגשתי טוב יותר, ואז הייתי מסוגלת להכריח את עצמי לקום מהמיטה,להגיע לעבודה(עדיין היה לי קשה להתרכז יום שלם),לנקות קצת את הבית ,לאכול יותר טוב, לדבר קצת בטלפון,לחייך, אפילו טון הדיבור שלי נשמע טוב יותר, וכו'.

הייתי אצל פסיכיאטר שאיבחן דיכאון. אך אני מרגישה מאוד מבולבלת מזה ששבוע שלם אני ממש לא מתפקדת, ואחר כך יש איזה יום או יותר שאני מרגישה קצת יותר טוב, ושוב אני נופלת לדיכאון יותר קיצוני וחוזר חלילה (כבר חצי שנה בערך, אך לאחרונה הנפילות האלה חמורות יותר). זה גורם לי להרגיש שאולי אני מדמיינת או ממציאה את המצב, שאולי אני יכולה לשלוט במצב אך אני לא עושה זאת. כשאני חושבת על זה מבחינה הגיונית אני מבינה שלהתעורר באמצע הלילה ולהרגיש רע מאוד זה לא משהו ששלטתי בו אך למרות ההיגיון, אני מרגישה מאוד מבולבלת עד כדי כך שאני מתחילה לחשוב שאולי גרמתי לפסכיאטר לחשוב שמדובר בדיכאון.

האם בדיכאון יתכן מצב שבו העוצמה של הסימפטומים נרגעת לבד?

אני מתחילה טפול פסיכולוגי, קבעתי תור אך יש עוד כמה ימים עד הפגישה, ובינתיים אני מאוד מבולבלת מהמצב והייתי רוצה לשמוע מה דעתך.