הוספת הודעההוספת תגובה פורום פסיכולוגיה-מבוגרים - ראש הפורום

חברה שמדאיגה

דניאלה(5.7.2005, 21:14)

עירית שלום, רציתי להתייעץ איתך בנוגע לחברתי הטובה (בת 17).

זה כבר חודשים רבים שחברתי סובלת מתקופות שמגיעות בפרקי זמן (כלומר לא רציפות), שבהן היא טוענת כי היא סובלת מדכאון. בתקופות אלו היא לא רוצה לדבר עם איש, אף לא איתי (אני חברתה הטובה ביותר), שוקעת בעצמה, לא יוצאת לשום מקום, ויושבת מסוגרת בבית.

בתקופות אלו, אפשר לומר שבמחינות מסויימות היא לא לגמרי שולטת במה שהיא אומרת או עושה - היא יכולה לומר משהו מאוד פוגע, אגואיסטי ולא אכפתי, דבר שבמצב רגיל היא לא הייתה עושה.

היא לא רוצה לענות לטלפונים, לבלות בחברה או בכלל לדבר עם מישהו.

אך חשוב לציין, כי גם כאשר היא לא נמצאת בתקופות דכאון אלו היא לא תמיד מגיבה באופן נורמאלי לחלוטין למצבים, היא נוהגת לראות דברים רעים שקורים בצורה מוגזמת וגרועה פי כמה וכמה, ורואה את החיים שלה כחיים מאוד קשים להתמודדות. כמו כן, היא טוענת כי כאשר היא נמצאת בחברה של יותר משלושה-ארבעה אנשים, היא נכנסת לדכאון גם אם לא הייתה בכזה קודם לכן.

חשוב לי מאוד לציין כי עד לשנה זו היא הייתה אחד האנשים היותר חברותיים שאני מכירה, וכמות החברים שלה אז, וגם היום, היא מאוד גדולה.

טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי לא בא בחשבון, כבר פעמים רבות שניסיתי לשכנע אך ללא הועיל.

היא מאוד חשובה לי, מאוד אכפת לי ממנה, ואני חייבת לעזור לה. אנא עזרי לי, מה אני יכולה לעשות חוץ מלהציע לה את תמיכתי, וכיצד ניתן להבין את מצבה זה?