הוספת הודעה פורום פרוקטולוגיה - ראש הפורום

פילונידל סינוס

נחמה(16.4.2016, 17:04)

שלום רב,

לפני כמעט שבע שנים עברתי ניתוח פילונידל סינוס עם כריתה רחבה. ההחלמה היתה קשה מאד הניתוח עבר זיהום קשה אי לכך לא היה ניתן לסוגרו ולקח לניתוח כ 7 חוד להסגר. בגלל הזיהום החד שעברתי (הייתי מאושפזת רבות בגללו ואף היה חשד לאוסטיומיאליטיס). לבסוף אף חליתי בדלקת פרקים ריאקטיבית לזיהום שממנה אני סובלת עד היום.

במהלך השנים היו פתיחות ספונטניות של אזור הניתוח עם דימומים או לפעמים הפרשות צהובות אך לא היה חשד שנוצרת פיסטולה. פעם אחת עשו ניקוז.

החל מיולי הסינוס חזר בוצע ניקוז שלא צלח. בעקבות קשי הליכה וחשד לכך שהזיהום התפשט (הייתי מטופלת במטוטרקסט בשל הדלקת פרקים שהופסק לפני חודש וחצי בגלל הסינוס) בוצע CT גב תחתון שהראה זיהום ברקמות הרכות בגב התחתון ובדיקת EMG שהראתה כי שורש L5 אינו מגיב. לאחר כל הבירורים בקופה גם הכירורגים וגם האורתופדים המסקנה היתה כי אני צריכה לעבור שוב ניתוח של כריתה רחבה כדי לנקות את הכל וכי הבעיה בשורש L5 נובעת מהזיהום שלוחץ על העצב.

יש לציין כי ישנה עליה בכל ספירות הדם הזיהומיות לאורך התקופה הזו. (תחת הטיפול במטוטרקסט)

כיום אני סובלת מכאבים רבים באזור, התקשות כל העור סביב אזור הניתוח הקודם, מדי פעם הפרשות, לחץ על אזור הניתוח ומעליו, וכאבים מאזור האגן השמאלי ולכל אורך רגל שמאל.

שאלותי הן:

1. האם לאור המצב קיים ניתוח אשר יקל על תהליך ההחלמה לעומת הניתוח הקודם?

2. בזמנו כאשר שקלו לבצע ניתוח נוסף דיברו על לעשות שתלי עור כדי לקצר את זמן ההחלמה האם קיום ישנה האופצייה הנ"ל?

3. לאור היעדר ממצא אורתופדי לבעיה בעצב שנמצע ב L5 האם הזיהום אכן יכול ליצור בעיה בו?

תודה מראש