הוספת הודעה פורום פצעים קשי ריפוי - ראש הפורום

פצע לחץ נורא בישב

אינה(4.10.2010, 10:36)

שלום רב,

סבתא שלי בת 85 מרותקת למיטה,סובלת מפצע לחץ גדול ועמוק מאוד בדרגה 5 בישבן (באזור עצם הזנב).

היא נמצאת ב"בית בלב" - מוסד לחולים סיעודיים של קופ"ח מכבי. לפני כ 3 שבועות התגלה אצלה פצע לחץ ענק באזור הישבן. ב"בית בלב" טיפלו בה במשחת סילברול, אבל כשהגיעה עם הדרדרות לבית חולים מאיר, "צחקו עלינו" ואמרו שאף אחד לא מטפל בפצעים כאלה במשחה זו. עשו הטרייה, התחילו לשים על הפצע תחבושות אקווג'ל ושחררו אותה חזרה ל"בית בלב".

הרופאה ב"בית בלב" אמרה שהשימוש בתחבושות אקווג'ל לא רצוי ומסוכן והוריד את הטיפול. היום שמים לה בתוך הפצע תחבושות רגילות ספוגות במי מלח ומחליפים אותם פעם או פעמיים ביום. הפצע נרקב ומסריח.

בנוסף יש לה חום והיא מטופלת באנטיביוטיקה בכדורים, ויש לה זונדה.

מנהלת המחלקה במוסד אמרה שהיא לא ראתה מישהו עם פצע כזה מחלים.

לסיכום - הם לא מטפלים כלל בפצע, אלא התייאשו והחליטו להשאיר את המצב כמו שהוא ולחכות... אנו מציעים להם עזרה (לקנות תחבושות אקווג'ל ולהחליף אותם לעיתים יותר קרובות וכו') על כל שאלה שלנו הם עונים, שהיא מקבלת את הטיפול הנדרש, ואין צורך לעשות כלום.

אנו, המשפחה, מאוד מעוניינים כן לתת לה טיפול וסיכוי, אך איננו יודעים למי לפנות ומה לעשות.

מה עושים??? אם תוכל להמליץ לנו על רופא מומחה לפצעים שאיתו ניתן להתייעץ, שאולי יוכל לבוא לשם ולבדוק אותה ולהמליץ לנו על טיפול ראוי?

האם אנו יכולים על דעת עצמינו לנסות לאשפז אותה בבית חולים שיבא במרפאת פצעים כדי שהמומחים שם יטפלו בה? לא נראה לי שמכבי יאשרו את זה... ?

אנו רואים אותה גוססת בגלל הזנחה ומרגישים חסרי אונים. אנא תעזור לנו!