הוספת הודעה פורום נוירולוגיה ילדים - ראש הפורום

חשד לאוטיזם

אמא אוהבת ודואגת(4.1.2017, 16:42)

שלום ד"ר ברק,

ביתי תהיה בעוד יומיים בת 10 חודשים. עד עכשיו הכל היה נראה בסדר, יוצרת קשר עין , צוחקת בקול מגיל חודשיים, ממלמלת הברות חוזרות בהבהבה,דהדהדה, משחקת בחפצים.

לאחרונה קראתי מהם הסימנים לאוטיזם וזיהיתי אצלה חלק. היא לא מנופפת לשלום, לא מצביעה על חפצים, כן מוחאת כפיים שמבקשים ממנה ועושים גם אבל לפעמים לא.

היינו לפני שבוע אצל חברים יש להם ילד בן 3, הם ישבו על משטח פעילות והיא לא שיחקה איתו היא רק נגעה בו בפנים כשהתקרב אליה. שמתי לב שהיא מנופפת בידיים למעלה ולמטה, אמא שלי אומרת שזאת תנועה רגילה אצל תינוקות אבל אני קראתי שזה קשור לאוטיזם. איתנו היא משחקת בקוקו ואפילו עושה גם מרימה את השמיכה ומורידה ומחכה שנגיד לה קוקו אבל היא לא אומרת, ובכלל לא אומרת מילים עם כוונה יש לה מלמולים שנשמעים כמו אבא, אמא, את זה ,אבל לא נראה שהיא מבינה. בדרך כלל מגיבה לשמה קורה לפעמים שלא.

אני מאוד מדאגת מהמצב ברמה שכבר קשה לי לתפקד רגיל. אשמח לדעתך לגבי הסימנים, והייתי רוצה גם שנגיע אליך או שתמליץ לי על מישהו שיבדוק אותה.אני יודעת שלא מאבחנים בגילה אבל לפחות לדעת אם יש כיוון לאוטיזם. שמעתי על הרבה מקרים שאמא ראתה סימנים ואף אחד לא האמין לה גם לא בטיפת חלב ובסוף היא צדקה וגילו את האוטיזם בגיל מאוחר. מעדיפה לגלות כמה שיותר מוקדם.

תודה