פורום דימום וסתי לא סדיר - ראש הפורום

לד"ר אורלי שלום - דימום - נא תשובתך

שרה(25.11.2005, 9:00)

ד"ר אורלי שלום, שאלה זו כבר שאלתי אותכם בעבר אולם התייחסה לדימום חד פעמי. מאחר והדימום חזר אתמול והיום, דימום בזמן ניגוב, אני חוזרת ושואלת.

אציין כי אתמול ד"ר אבישלום שרון לא ענה כי סבר שהאירוע הוא חד פעמי כמו ששאלתי ביום 21.11.

להלן העובדות :

שלום לכם .....שאלה דומה שאלתי בעבר וקיבלתי תשובה הרלוונטית לאירוע חד פעמים. הבעיה חזרה על עצמה ועל כן אני מבקשת לברר.

אני בשבוע 13 + 2 ימים בהיריון IVF.

בת 27 ללא בעיות, בעלי עבר כימותרפיה עקב הודגקין והשתמשנו במוקפאים.

שני היריונות קודמים, אחד כימי והשני הסתיים בהפלה בשבוע 6 ובהמשך גרידה. בשניהם היו לי דימומים החל משבוע 4-5, דימומים שהחלו חזקים במשך תקופה של 14-20 יום ולאחר מכן נחלשו עם הפסקת ההיריון.

שני מופשרים הוחזרו ביום 07.09.2005, אחד נקלט, היריון תקין, התחיל בדימום שנעלם בשבוע 6. גודל העובר תקין ומדוייק לשבוע ההיריון נכון ליום 15.11.2005. בדיקה נוספת ביום 22.11.2005 הייתה גם תקינה אולם לא נמדד גודל העובר. התנהגות העובר הייתה תקינה לדברי הרופא.

לפני שבוע וחצי, מוצ"ש לפני האחרון, הופעתי בדימום ויגנאלי דומה לוסת, פניתי לבית חולים שם אושפזתי יומיים להשגחה, הדימום נעלם ואמרו לי כי השליה נמוכה וסיפרו לי כי מדובר בעניין של "הפלה מאיימת".

לאחר השיחרור ביום אחד פניתי לרופא שלי כאשר היה לי תור שקיפות עורפית, הוא הרגיע אותי ואמר לי שהכל תקין, גודל העובר תקין וכן הסיכויים למום קטינים : 1 : 6680 שכן העובי הוא 1.3 מ"מ.

הדימום כאמור נעלם, הייתי במנוחה שבוע ימים והיום חזרתי לעבוד (אני עובדת הוראה).

לפני 5 ימים הופתעתי בחזרה של הדימום קצת יותר חזק מהקודם, בזמן ניגוב לאחר פיפי !!!(סליחה על הביטויים) אך תחילתו הייתה בדמם דומה לוסת על הפד. התקשרתי לרופא ואמר לי לנוח עד למחרת ולהגיע אליו לראות מה קורה.

אציין כי הדימום החל בשעה 11.00 בבוקר, לאחר שעתיים הוא נחלש, בשעה 15.00 ראיתי סימנים קלים בזמן ניגוב ולאחר מכן בשערות דמיות לא חזקות עד שנעלם אדום והתחילו סימנים חומים שנשארו עד הבוקר.

הדימום נעלם, ביקרתי במרפאה, הוא בדק את העובר ואמר שהכל תקין והתנהגות העובר היא האינדיקציה הטובה ביותר.

הוא המליץ על מנוחה, אני כמעט במיטה כל היום ובמנוחה .... אתמול בוקר שוב הפעם דימום אבל קל, מספר טיפות מלוות להפרשות הצהובות ... לא חזר על עצמו .....

היום בבוקר, חוטים כאלה של דם חום ואדום מלווים להפרשות .... מספר חוטים (שערות) כאלה .... אני מאוד פוחדת

מה מקור הדימום הזה ?

האם הוא מסוכן ?

האם זה קורה אצל אחרות ?

אני מאוד מודאגת, זה היריון יקר לאחר 4 שנות נישואין ?........

שאלה נוספת ף האם יש תנוחה מסויימת לשינה בתקופה זו . האם צחוק יכול לגרום להתכווצויות ולדם .... אני צוחקת הרבה (אף שזה טוב לבריאות אני חוששת כי זה לא טוב לעובר)

אנא עזרתכם ....

אני מאוד נרגעת במיוחד מהתשובות שלכם, אני התייחסות בהקדם