פורום גריאטריה - ראש הפורום

זיהומי סימפונות וריאות אצל קשישה פר

משה חיים(21.2.2010, 13:23)

אימי קשישה בת 87 הסובלת מפרקינסון.עקב אספירציות חוזרות ונשנות וקשיים בבליעה הותקן לה פג (לפני שנה) והיא מוזנת באמצעותו בלבד.
בכל זאת ישנן אספירציות של רוק שגורמות לשיעולים וכמובן לדלקות באזור הריאה מידי פעם.
כדי לימנוע אישפוזים רבים וכאשר השיעול חזק וליחתי ועם הצבע המתאים, אנחנו נותנים מידי פעם "קורס" של אנטיביוטיקה שבדרך כלל עוזרת.
מוקסיוויט, אוגמנטין,רוליד וזנט מככבים מידי פעם ובדרך כלל עוזרים.
שיעולים קשים הביאו אותנו לאחרונה לחדר מיון ב-5.1.2010 לא מצאו כלום והמליצו לחזור הביתה. ב-10.1.10 חזרנו שוב לבית החוליםלא מצאו דבר במיון אך אישפזו את אימי להשגחה . בלילה פיתחה חום(38.2)והחלו לתת לה רוציפין לוריד(כמו כן מצאו חיידקים גרם שליליים בליחה).לאור ההטבה שיחררו לביתה עם המלצה להמשיך עם צפרוקסין לפג לשבוע ימים. כעבור מס' ימים כאשר ראיתי שהשיעול חוזר החלפנו את האנטיביוטיקה לצפורל. עם גמר האנטיביטיקה החל שוב השיעולים הקשים ונאלצתי לקחת אותה שוב למיון ושוב אושפזה. בבית החולים נתנו לה לפג טאבניק במשך יומים וכשראו שיש הטבה שוחררה כעבור יומיים ב-3.2.10 לביתה. לא עבר זמן קצר ושוב תהליך השיעול והליחה הצהובה חזר.בעצת הרופאה נתנו שוב קורס של 10 ימים של רוליד וזנט ויש הטבה ניכרת.

ולשאלתי

אימי סבלה רבות מדלקות בשלפוחית השתן. כל פעם היתה מקבלת אנטיביוטיקה במינונים גבוהים, הדלקת היתה עוברת וכעבור זמן קצר חוזרה והסיפור היה חוזר על עצמו שוב ושוב. עד אורולוג מומחה המליץ לתת לאימי אנטיביוטיקה במינון נמוך למניעה.ואכן יותר מ-15 שנה אימי מקבלת מאקרודנטין 100 מ"ג וברוך השם זה הואיל כמעט בצורה מושלמת.
כל פעם שרופאת המשפחה ניסתה לגמול אותה מהתרופה ולעבור לחמוציות או משהו כזה הדלקת חזרה.

האם אין פיתרון דומה לעינין זיהומי הריאות והסימפונות במקרה של אימי?