הוספת הודעה פורום כירורגיה ילדים - ראש הפורום

כנראה בקע?

זוהר(26.5.2011, 10:26)

שלום,

לפני שבוע שמתי לב שצד שמאל בשק האשכים של בני בן ה-3 חודשים גדול יותר ונוקשה. מיששתי את האזור וראיתי שהנפיחות, קשיון ממשיכים לכיון הבטן בצורה אלכסונית. הלכתי לרופאת ילדים והיא אמרה שכנראה שזה בקע או נוזלים וצריך לגשת לכירורג ילדים ושאין צורך להילחץ והתור הקרוב בעוד שבועיים.

לאחר יומים האזור נהיה כחול והיה כירורג רגיל במרפאתנו אז ניגשתי אליו והוא הפנה למיון לאולטראסאונד כי חשש לסיבוב אשכים ושם הטכנאי אמר שיש נוזלים בכל האיזור ואין צורך בניתוח לעומת זאת האורולוג במיון ילדים שקרא את תוצאות האולטראסאונד אמר שמדובר בבקע ושצריך לעקוב ובגיל שנה לקבוע תור לניתוח. (לא היה ברור אם אורולוג או כירורג צריך לטפל בנושא).

לפני שהייתי אצל כל אלה השארתי כאן הודעה בפורום אורולוגיה ילדים ושם האורולוג אמר לגשת לבדיקה לבדוק שזה לא בקע כלוא, מה פירוש בקע כלוא?

בקיצור שמעתי יותר מידי מושגים בקשר לדבר הזה והמקום הולך ונהיה יותר ויותר נוקשה ויש לי הרגשה שההבחנה בבית החולים לא מדויקת. יש לצין שלילד זה לא מפריע, הוא שקט, אוכל טוב, ישן טוב ומחייך מאוזן לאוזן גם כשנוגעים לו שם. האם כדאי כן לגשת לתור שבעוד שבועיים או לחזור למיון וכדומה? או פשוט להשאיר את זה ככה כי זה לא יכול להיות משהו דחוף ממילא....