פורום קרסול וכף רגל - ראש הפורום

שבר בפיבולה...

צבי(15.3.2010, 11:55)

שלום ד"ר כהן,
שמי צבי בן 24 לפני חודש ושבוע שברתי את הרגל במהלך משחק כדורגל , האבחנה הייתה שבר בעצם הפיבולה הליטרלית פטישון חיצוני שבר אלכסוני עם שטח מגע גדול, לאחר כמה צילומים בבית החולים הוחלט לבצע ניסיון החזרה של העצם שהייתה בתזוזה מינימלית תוך כדי גיבוס לאחר מכן בוצעו עוד צילומים והרופא החליט שעצם עומדת טוב ויש לאפשר לה להתאחות באופן טבעי ללא התערבות כירוגית שנפוצה במקרים אלו...ולהמשיך במעקב שבועי על מנת לראות שהעצם לא זזה לאחר 3 בדיקות מעקב הרופא אמר שהעצם עדיין עומדת טוב ושעוד 3 שבועות אני יחזור יורידו את הגבס ואז יידעו באופן סופי האם צריך ניתוח או לא......נשאר עוד שבוע ואני מפחד .....האם יכול להיות שכל הזמן הזה עם הגבס היה לשווא ואני צריך לעבור ניתוח האם זה מקצועי דיו מבחינת הרופא??????
בכל אופן בכל מהלך תהליך ההחלמה נמנעתי מלהוריד את הרגל מכרית גבוהה והכאבים חלפו לאחר השבוע הראשון ואין יותר כאבים ברגל למרות רגישות שישנה כעת והרגשה של חבלה כאילו קיבלתי באיזור מכה יבשה לא מזמן בחלק האחורי של הרגל והתנפחות של הקרסול כאשר אני במצב של עמידה או ישיבה על כסא יותר מכמה דקות האם זאת תחושה נורמלית? האם זה נכון שלשבר אלכסוני באיזור הזה יותר קל להיתאחות כי שטח המגע שלו גדול?
לגבי תהליך החלמה במצבים כאלו אם הכל יילך חלק ואני לא אצטרך ניתוח תוך כמה זמן אני אוכל לבצע דריכה מלאה על הרגל ללא כאבים ותוך כמה זמן אוכל לבצע פעילויות ספורטיביות כגון ריצה אופניים??? מתי אוכל לחזור לעבודה מלאה ? לפני הפציעה הייתי עובד בעבודה פיסית בתור ברמן שזה אומר הליכה רמה ועמידה על הרגליים כ8 שעות ביום תוך כמה זמן אוכל לשוב לעבודה מלאה ללא כאבים?
שאלה חשובה נוספת היא שהרופא שמטפל בי אמר שתוך שנה אוכל לחזור לשחק כדורגל האמת שאחרי מה שעברתי אני לא חושב שאני יחזור לשחק יותר אבל בכל מקרה רציתי לדעת האם אחרי שנה וטיפול פיסוטרפי ברמה גבוהה הסיכוי שאני ישבור את הרגל באותו מקום תוך כדי משחק כדורגל הוא גבוה יותר או שהסיכוי שאשבור את הרגל באותו מקום הוא כמו הסיכוי שזה יקרה לפני ששברתי את הרגל?
כמו כן האם יש אפשרות שהשבר הוא לא הדבר היחידי שקרה תוך כדי שבירת הרגל ויש איזשהו משהו קרוע??? רצועה או משהו כזה?
תודה רבה מראש