הוספת הודעה פורום אפילפסיה - ראש הפורום

למיקטל ואנטיביוטיקה

מיכל(26.12.2005, 9:59)

שלום רב!

רקע בקצרה: עקב התקפים בודדים לפני כ 11 שנים, טופלתי בדפלפט בהצלחה. יש לציין שטופלתי באנטיביוטיקה פעמים אחדות ולא היה שום שינוי מבחינת האפילפסיה. לאחר כ 6 שנים, המליץ הרופא המטפל מעבר ללמיקטל (על מנת להקטין סיכונים בהיריון).

במשך 5 השנים הבאות הכל היה תקין, רמת הלמיקטל שקיבלתי היתה נמוכה מאוד (100 מ"ג ביום). לא טופלתי במשך התקופה הזו באנטיביוטיקה.

לפני כחצי שנה טופלתי באנטיביוטיקה (אוגמנטין) עקב בזיהום ברגלי וקיבלתי התקף פתאומי. הרופא מטפל העלה את רמת הלמיקטל. לאחר כ 3 חודשים לערך, כאשר שוב טופלתי באנטיביוטיקה (זינאת) עקב אותו הזיהום, שוב קיבלתי התקף ושוב הועלתה רמת הלמיקטל. לפני כ 3 שבועות עקב חיידק הסטרפטוקוק שנתגלה במשטח גרון, שטופל כמובן באנטיביטיקה (רפאפן), שוב קיבלתי התקף. הרופא המטפל החזיר אותי לטיפול בדפלפט כרונו בטענה שהלמיקטל אינו "מכסה" ויתכן שמעולם לא היה אפקטיבי. כל הרופאים ששאלתי, לא ידעו לענות על שאלתי האם ישנו קשר בין נטילת אניטיביוטיקה לבין התפרצות התקפים, או לחילופין השילוב הספיציפי עם אנטיביוטיקה ולמיקטל, על אף הישנות המקרה. האם ברשותך מידע כלשהו בעניין? איני שלמה עם הטיפול בדפלפט - עקב פחד מבעיות בהיריון, חשש מפגיעות כבד וכו'.

אודה על תשובתך!