הוספת הודעה פורום אפילפסיה - ראש הפורום

תוצאות EEG

דניאלה(8.1.2006, 1:24)

דר' הימן היקר שלום רב,

פירטתי את המקרה של ביתי בהודעה שכתבתי (וכמובן נענעתי)

בתאריך 13.12.05.

להלן תוצאות EEG שערכנו וכמובן (איך לא) אשמח לשמוע חוות דעתך. עוד לא נפגשנו עם נוירולוג ילדים (יש לנו תור רק בעוד חודש) על מנת לקבל הסבר.

אנו בקשנו לערוך בדיקת EEG חוזרת על מנת לאמת האבחנה משום שבכל הקטע של הנשימות ביתי לא וסבר לביתי כיצד יש לשאוף ולנשוף והיא כל הזמן רק נשפה אויר עד שממש היה לה קשה מאוד מאוד. לכן הפעם היא תודרך על ידנו לפני הבדיקה הבאה. אינני יודעת אם זו החלטה נכונה או לא אך מכיוון שזו בדיקה לא פולשנית לא חשבנו יותר מידי.

שאלה נוספת: האם האבחנה שלהלן היא מסוג האפילפסיה שאכן חולפת/משתפרת עם השנים אם לא מהו הסוג שכן.

תוצאות:

THE HOSPITAL OF SICK KIDS

555 University St Avenue

Toronto, ON M5G1X8

EEG REPORT

Division of Neurology

Electrophysiology

This is a 10 years old girl with 1 episode of afebrile seizure consisting of generalized tonic clonic seizure lasting 1 minute. She is currently on no anti-epileptic medication.

Findings: The background activity consisted of a posterior dominant 10-11 Hz alpha

rhythm reactive to eye opening and closure during wakefulness.

She did not fall asleep during this study.

Hyperventilation provoked 2 occasions of generalized spike and wave, followed by 2-3 Hz delta waves lasting 1.5-5 seconds from 3-4 minutes of hyperventilation.

Photic stimulation provoked high amplitude generalized spike and wave predominantly over the posterior head region at 14 and 20 flashes per second without any clinical signs.

Impression: This EEG is abnormal because of generalized spike and wave provoked by hyperventilation and photoparoxysmal responses. The awake background activity is within normal limits. These findings suggest primary generalized epilepsy.

אנו מעונינים להגיע לארץ יחד עם ביתי ולהתייעץ עם נוירולוג ילדים ולכן אני זקוקה לפרטים שלך על מנת שאוכל לתאם פגישה מסוג זה.

אלפי תודות לך.

דניאלה.