פורום פסיכולוגיה-הורי מתבגרים - ראש הפורום

ילד מתבגר ובעיות התנהגות

טלי(23.2.2008, 12:02)

גידי שלום,

יש לי ילד בן 15 וחצי הלומד בבית ספר תיכון. לילד בעיות התנהגות. בעבר כשלמד ביסודי ובהמלצת פסיכולוגיות שטיפלה בנו (טיפול משפחתי) הופנתי למכון רותם לביצוע איבחון של קשב וריכוז. את מבחני טובה הוא עבר בציון גבוה מעבר לממוצא אך בכל זאת החליטו לתת לו ריטלין. בשנה הראשונה זה השפיע עליו על מצב הרוח דיכוי תאבון

ואכן הוא לא כל כך הפריע בבית הספר. בשנה שלאחר מכן הריטלין כבר לא עזר. המאבחנת שינתה את התרופה לקונצרטה שרק השפיע לרעה על הילד וחזרנו לריטלין במינון גבוהה יותר. הריטלין כבר לא עזר. כשהוא נכנס לתיכון (הילד מבריק מבחינה שכלית, עם יכולות למידה גבוהות ) המכנכת התלוננה על התנהגות והציעה לעלות שוב את המינון. החלטתי לעשות איבחון חוזר והלכתי למכון תמר שם הוא עשה את מבחני ה- BRC . והתוצאות היו שהילד אינו סובל כלל מבעיות קשב וריכוז.

העברתי את הסיכום לבית הספר ופה התחילו הבעיות. והמצב רק מחמיר. המורים מוציאים אותו מהכיתה על כל מילה. לא מאשרים לגשת למבחנים, לא מוציאים אותו לטיולים, משהים אותו בכל רגע אפשרי, וכמובן נותנים לו בכל רגע את התחושה שהוא לא רצוי ויותר מכך.

בעבר בהמלצת בית הספר טיפלתי בו ב"טיפול באומנות" אך הילד לא התחבר. ולפני כחודש התחלנו ב- חונכות פרטית עם איש חינוך.

בפגישה האחרונה בבית הספר הם לחצו (וזו לא פעם ראשונה) על טיפול תרופתי. אגב, הילד לא "סלח" לי עד היום על השימוש בריטלין כ- 3 שנים שהוא לא היה זקוק לו.

הוא נגד טיפול תרופתי ומזכיר לי את זה ברוגז בכל רגע אפשרי.

מה עושים?????

תודה מראש

טלי