פורום מיניות בהריון - ראש הפורום

תופעות לאחר לידה

אבישג(1.12.2009, 16:21)

שלום רב,

לפני 5 חודשים ילדתי בפעם השנייה, (בלידה רגילה. בני הבכור נולד בניתוח קיסרי.) ומאז אני נוטלת יסמין. כחודשיים בערך לאחר הלידה חזרנו לקיים יחסים, וצצו להן שתי תופעות לא נעימות הפוגעות בהנאה המינית ובזוגיות:

ראשית- התופעה היותר קלה, אני מרגישה כאילו שפתח הנרתיק הוצר בעקבות הלידה, במקום להיפך.. כאילו השריר מכווץ מאוד, ואני צריכה לעשות הרבה הרפייה עד שמתאפשרת חדירה.. וגם אז זה כואב ולא נעים. זה נראה לי מוזר מאוד.. תמיד פחדתי מההפך- שהפתח יתרחב עד אובדן החיכוך. האם זה יתכן כתוצאה מהתפרים? והאם זה חולף עם הזמן?

שנית- התופעה היותר מתסכלת, אני בקושי מצליחה להגיע לאורגזמה.. לעיתים דרושים יותר מ20 דקות של חיכוך הדגדגן, וגם אז רק במעט מאוד מהפעמים אני מצליחה, והפורקן קלוש ולא מספק. ותופעת הלוואי המעצבנת של כל הסיפור הזה הוא גירוד חזק מאוד בדגדגן המלווה לעיתים בכאב והדגדגן רגיש מאוד למגע. זה נמשך לפחות שלושה ימים לאחר קיום היחסים, בד''כ יותר. ימים בהם אני צריכה לשמור על הגיינה מרובה, לשטוף את המקום מס' פעמים ביום, ולמרוח אגיסטן ללא הרף.. אחרת המצב מחמיר יותר.. שלא לדבר שבימים אלה לא ניתן כלל לקיים יחסים. והדבר הזה נשנה שוב ושוב, במשך כל שלושת החודשים האחרונים. מתסכל מאוד, פוגע במצב הרוח וביחסים הזוגיים.

האם ניתן לקשר תופעות אלה לגלולות 'יסמין' ?

-בעבר, גם אם היה דרוש פרק זמן ארוך של חיכוך הדגדגן עד הגמירה, אף פעם לא היה לי אח''כ גירוד וכאב בכלל.

יש לציין שגם אחרי לידת בני הבכור נטלתי יסמין במשך 10 חודשים לערך, ולא זכורות לי תופעות אלה. (זכורה לי רק ירידה בחשק המיני, דבר שלא קיים עכשיו.)

סליחה על האורךךךךך...

אודה מאוד לתשובתכם