הוספת הודעההוספת תגובה פורום זכויות משפטיות של נפגעי תאונות - ראש הפורום

תאונה עבודה בדרך חזרה חזרה מהעבודה.

איתי(3.5.2009, 15:14)

שלום רב,

ב13.4 חזרתי מהעבודה באופניים (לפעמים אני חוזר באוטובוס לעיתים רחוקות באופניים כי זה מרחק מת"א לחולון). ברחוב שאני גר אין כמעט פנסי תאורה החלקתי ונפלתי בבוקר הגעתי למיון עם כאבים קשים והסתבר לי ששברתי את פרק כף יד. גיבסו אותי ונתנו לי 14 יום חופש. המעסיק שלי עיכב אותי עם הב.ל250 ושאר הטפסים שהיה צריך למלא. נכון להיום עוד לא הגשתי את התביעה לביטוח לאומי כי אני מחכה שייתן לי את התלוש משכורת של חודש מרץ (הוגש על 120 שעות במקום 185, את ההשלמה קיבלתי בלי תלוש שבוע וחצי לאחר ה-10 לאפריל) אני צריך שימציא לי תלוש על כל השעות והוא מעכב אותי עם זה.

אני חושש שבגלל כל העיכובים והתחמנויות שלו אני לא יקבל את המגיע לי.

אני עובד אצלו מאוגוסט 2008 ובטפסים לביטוח לאומי נרשם לי שלא צברתי ימי מחלה למרות שאני עובד 6 ימים בשבוע מהחודש הראשון שלי ולא ניצלתי אף לא אחד מהם.

מה אני אמור לעשות?! זה הרי ברור שהוא לא הוגן כלפיי אבל אני בסהכ רוצה לקבל את מה שמגיע לי ע"פ חוק על התאונת עבודה ולהתפטר משם.

מה שעוד רציתי לדעת זה מה החישוב לשכר שאני אמור לקבל על הימים האלה?..

נכון לעכשיו יש לי חופשת מחלה מה13.4 עד ה9.5 . האם אני אמור קודם לסיים עם הימי מחלה ואז להגיש את התביעה או שאני יכול כבר עכשיו להגיש על התקופה הזו ובמידה וזה יימשך להגיש המשך תביעה?

עכשיו אני יודע שכרגע יש מישו שקודם זמנית לתפקיד שלי להחליף אותי עד שאחזור, ההרגשה שלי היא שהוא יישאר שם קבוע ואני אשאר קירח מכאן ומכאן..במידה ושאני מסיים את הימי מחלה מפטרים אותי זה מותר ע"פ חוק?...