הוספת הודעההוספת תגובה פורום זכויות משפטיות של נפגעי תאונות - ראש הפורום

תסמונת התעלה הקרפלית

עו"ד רחל שחר(22.7.2009, 20:54)

שלום רב,

אני מניחה שאתה רוצה לתבוע דמי פגיעה בגדר מיקרוטראומה. ראשית יש לברר מדוע המתנת שנה וחצי מקרות האירוע. שנית, המסמכים אותם תמלא בביטוח הלאומי יהיו קריטיים עבורך לאורך כל הדרך. ניסוח לא נכון של הבעיה יהיה אבן נגף אמיתית ומשמעותית אם תרצה לערער או אף להגיע לבית הדין לעבודה.

לעניין השאלה מה לנהכין: ממליצה לך בחום לשבת עם עורך דין ולראות מה רלבנטי לתביעה ומה לא.

אני מצרפת לך קטע מפסק דין שפורסם בנבו ואשר יש בו כדי להאיר בפניך מעט מתורת המיקרוטראומה:

תורת המיקרוטראומה - כללי

9. תנאי לתחולתה של תורת המיקרוטראומה הינו קיומם של אירועים תאונתיים זעירים החוזרים ונשנים ואשר בהצטברותם יש כדי להביא לפגיעה.

על פי ההלכה הפסוקה, "בתורת המיקרוטראומה עומדים על אבחנה בין 'רצף של אירועים זעירים ומאותרים בזמן'(זמן העבודה), אשר כל אחד מהם פועל את פועלו הוא, לבין התפתחות רצופה ומתמדת בהשפעת גורם שפעולתו נמשכת ללא הפסקה...לשון אחר-לשון הדימוי-יש להוכיח שהנזק התהווה בגוף על דרך של טפטוף טיפות מים על סלע ועד להיווצרות נקב, ולא כתוצאה מזרם מים שוטף. את הנזק מהסוג הראשון יראו כתוצאה של מיקרוטראומה – תאונה; את הנזק השני יראו כתוצאה של הליך תחלואתי – לאו תאונה".(דב"ע מו/0-17 אליעזר עמיצור נ' המוסד לביטוח לאומי, פד"ע יח, 100, 104) כן נקבע, כי "היסוד הראשוני להיות התפתחות פתולוגית תוצאה של מיקרוטראומה הוא שהוכח, כי במהלך עבודתו נגרמים למבוטח אין ספור פגיעות זעירות שכל אחת מהן מסבה לו נזק זעיר, שלא ניתן לאבחון, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו, זה על גבי זה, מביאה בשלב מסוים לנזק של ממש הפוגע בכושר עבודתו של הנפגע...השימוש במונח מיקרוטראומה אינו יכול להפוך, כבמטה קסם, 'מאמצים קשים' לסדרת פגיעות זעירות מוגדרות החוזרות ונשנות אין ספור פעמים".(דב"ע מו/0-64 אבשלום מיכאלי נ' המוסד לביטוח לאומי, כפי שצוטט בדב"ע מח/0-77 אליעזר מזרחי נ' המוסד לביטוח לאומי, פד"ע יט, 538, 540, ובעבל 1118/02 אברהם כהן נ' המוסד לביטוח לאומי, לא פורסם).

בברכה,
עו"ד רחל שחר