הוספת הודעההוספת תגובה פורום זכויות משפטיות של נפגעי תאונות - ראש הפורום

ירידה בשמיעה - האם תאונה עבודה?

ששון(17.8.2009, 22:38)

שלום רב,

עבדתי כחשמלאי במשך כ- 10 שנים בסביבת עבודה רועשת (גנרטורים מקדחי אויר ועוד). לקראת סופם התחלתי להרגיש ירידה בשמיעה. אך לא מיהרתי לבדוק זאת.

מטעם העבודה נשלחו כל העובדים לדיקות בירואת שכללו גם בדיקת שמיעה. אז התברר שיש לי ירידת שמיעה.

לאחר מכן שונה תפקידי (לכאורה קודמתי) מה שהביאני לעבוד באותו ארגן אך בסביבת עבודה שקטה.

הגשתי תביעה לדמי פגיעה. ביטוח לאומי במשך שנה ויותר ביקשוני להמציא מסמכים שונים ומכתב מהמעביד לפיו באותם שנים עבדתי בסיסה רועשת. המעביד התחמק ובמכתב בעצם תיאר את עבודתי הנוכחית (לאחר שקודמתי) שהיא בסביבה שקטה ולמעשה התעלם מתיאור תפקידי הקודם ותיאור סביבת העבודה הקודמת שבה הייתי כ- 10 שנים.

בינתיים, אמנם לא נדחיתי אך העניין ב"טיפול" כבר הרבה זמן.

1. מה עלי לעשות כדי לקדם את התביעה.

2. האם עלי לצרף חוו"ד מומחה. ואם כן, איזה סוג מומחה הוא המתאים לתביעה כזו, שיוכל לקשור בין מפלס הרעש לירידה בשמיעה שנוצרה לי? האם אפשר שם של ד"ר ו/או מומחה מומלץ?

3. אם יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה, האם העובדה שקודמתי ותפקידי השתנה מאד, היא עדיין לא מונעת לתבוע את הביטוח (למעשה השכר שלי עלה מאז הקידום אבל בתפקידי הקודם יכולתי לקבל יותר משמרות ולהיות מתוגמל מה שאין כן בתפקידי הנוכחי).

4. איך אני יכול לדרוש/לחייב את הארגון בו אני עובד לקבל את בדיקות מפלס הרעש שנעשו, אם בכלל נעשו, ולבדוק אם לא היתה רשלנות מצד הארגון? אם אפנה, הארגון חייב לתת לי או שזה מידע שהוא יכול להחליט שזה שלו ואינו מחוייב לתיתו לי?

אודה לכל חלקיק תשובה