הוספת הודעההוספת תגובה פורום צוואר הרחם - ראש הפורום

נובה רינג

שירי(4.11.2017, 21:32)

שלום לך. הנני בת 40, מעשנת 5 סיגריות ליום ובעברי (לפני 4 שנים) קוניזציה עקב cin3 במעקב כל חצי שנה והכל תקין. בדיקת ווירוסים זיהתה untipe וירוס. אחרי הלידה האחרונה ניסיתי כל אמצעי מניעה אפשרי. התקנים מסוגים שונים שגרמו לדימומים בלתי פוסקים ולא רק במחזור, אלא לאורך כל החודש עד לכדי אנמיה משמעותית.

עקב היותי מעשנת הרופאה נתנה לי מרשם לסרזט ולאחר שלא הפסיקו הדימומים העבירה אותי למיקרולוט שגם גרם לדימומים בלתי פוסקים. בסך הכללי הייתי שמונה חודשים עם דימומים בלתי פוסקים עד שהפסקתי את כל אמצעי המניעה. קונדום אסור לנו כי אנחנו דתיים ולכן שפיכה בחוץ גם לא מסתדר לנו מאותה הסיבה. דיאפרגמה אינה מתאימה לי עקב צניחת רחם ולכן בצר לי רכשתי מחשבון ביוץ משוכלל (שעלותו 1700 שקלים!) כדי שיזהה את ימי הביוץ. רק מה, איך שרכשתי את המחשבון הופיעה לי ציסטה בשחלה שעושה לי אי סדרויות בווסת ומעכבת אותו (אני במעקב כבר חצי שנה אחרי הציסטה הזו שמסרבת להעלם מעצמה) ולכן גם מחשבון הביוץ אינו מתאים לי כי הוא יעיל רק כשהווסת סדירה. הפסקנו אני ובעלי לקיים יחסי מין מחשש להריון וכאמור זה לא פתרון כי עוד רגע אנחנו מתגרשים בגלל זה. רציתי לדעת 2 דברים:

1. האם אני יכולה להשתמש בנובה רינג שכאמור כמות ההורמונים שם נמוכה ומקומית גם אם אני מעשנת רק 5 סגריות ביום ולמרות גילי? (40)

2. האם בגלל עברי (cin3?) יש סיכון להשתמש באמצעים הורמונאלים?

תודה וסליחה על האורך אבל באמת זקוקה כבר לפתרון. אנחנו למעלה משנה במצב המתסכל הזה