פורום כירופרקטיקה - ראש הפורום

הסבר פיענוח ctשביצעתי

ד"ר פיני נוימן(11.9.2009, 21:19)

ערן שלום

אתה חווה מצב מתמשך של סבלוקסציה בעמוד השדרה. עמוד שדרה מתני חשוף ללחצים ועומסים קשים במשך חיינו ואם זאת נוצר מצב שבמשך הזמן מחליש את הרקמות בתוך עמוד השדרה וסביב לו. סבלוקסציה היא מורכבות (קומפלקס) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקים הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד מערכת איברים ובריאותו הכוללת של הגוף. הכירופרקט הוא מומחה בתיקון והסרת סבלוקסציות בעמוד השדרה. כפי שלקח זמן להגיע למצב זה, עם התיקון ניתן לשפר את תפקוד עמוד השדרה. אנו עושים זאת עשרות פעמים בכל חודש.

ראשית הדו"ח מציין בלט ולא פריצה. יש הבדל ובלט פחות חמור.

פיזיותרפיה אינה תחום המתמחה בעמוד השדרה ולכן לא הכיוון הנכון ברגע זה.

מנוחה ללא טיפול יזום אינה מועילה. זה בדיוק כמו לדומם את רכבך כשהמנוע רועש ולומר שעם מנוחת הרכב הבעיה תשתפר. שיפור בא עם תיקון יזום של עמוד השדרה.

ניסיוני עם ספורטאים לימד אותי שעם התמדה המצב משתפר וניתן לחזור לפעילות תקינה.

כמה זמן? איני יכול לדעת

מידע נוסף לידיעתך

הבסיס הנוירולוגי והביו-מכאני הוא מרכיב חשוב לתפקוד הגוף ומהווה מניע עיקרי בשיקולי הכירופרקט לכיוון. שינוי במידע הנכנס למערכת עצבים מרכזית (AFFERENT) יוצר שינוי במסר היוצא (EFFERENT). איכות יציבותו של כל אדם, היציבה שלו ותנועת חוליות עמוד השדרה תלויה באיכות המסרים מחיישני תנועה (PROPRIOCEPTORS) הנכנסים למערכת העצבים המרכזית. מסרים שאינם סימטריים גורמים לתגובה לא סימטרית של מערכת השרירים התומכים בעמוד השדרה. מתחים נוצרים וגורמים לתת תנועה בין מקטעי עמוד השדרה. תת תנועתיות גורם לשינוי בתבניות תנועה בין היחידות המוטוריות ואיבוד טווחי תנועה. נוצר נזק תאי באזורים בהם קיים מתח ביו-מכאני וההמשך מוביל לתהליך ניווני (IMMOBILIZATION DEGENERATION). תהליך זה כולל התפרקות תאים בכל מרכיבי המפרק והרקמות סביב. ככל שעובר יותר זמן (ללא כיוון ותיקון) מצטבר ההרס והשחיקה במפרקים והרקמות סביב. נזק הנגרם לרקמות כתוצאה מאי תנועה יכול להיות הפיך עם הנעה ספציפית מכוונת. ככל שתנועה נורמאלית מוחזרת מהר יותר, שיפור ותיקון הרקמות מתקיים. עם עיכוב החזרת תנועה נורמאלית התהליך הניווני נעשה מקיף וקבוע.

בברכה,
ד"ר פיני נוימן
כירופרקטור