פורום כירופרקטיקה - ראש הפורום

כאבים

ד"ר פיני נוימן(8.10.2009, 23:40)

דליה שלום

מתח במערכת העצבים יכול לתת את אותותיו בכל מיני צורות. ראיתי מקרים כמו שלך עשרות פעמים ופעולות לאיזון עמוד השדרה והמערכת העעצבית פתרו את הבעיה. זיכרי שלא כל מתח שכזה בא לידי ביטוי בפתולוגיה אותה ניתן לצלם. הרשי לי להסביר:

ברבות השנים למדנו שבריאות הוא מצב הבא מתוך הגוף. יכולת הגוף להתקיים, להסתגל ולהתאים עצמו למצבים משתנים מגדירה את רמת בריאותו. בריאות הגוף אינה מבוססת על קיום סימפטומים, אלא על יכולתו להסתגל לסביבתו הפנימית והחיצונית. כירופרקטיקה השמה דגש על תפקוד המערכת העצבית מכירה בעובדה שהמערכת האוטונומית אחראית להסתגלות צרכי הגוף ועל שמירה ותחזוקת הגוף. מצב זה של איזון הגוף נקרא הומיאוסטזיס שהוא מצב של איזון ושמירה על היציבות הפנימית של הגוף.

תפקוד אופטימאלי של מערכת העצבים האוטונומית דורש איזון בין המערכות ה SYMPATHETIC וה PARASYMPATHETIC. קליטת תחושה סנסורית זה הצעד הראשון בהומיאוסטזיס ותפקודי מערכת העצבים. איזון זה של הגוף סומך על מעבר מידע מדויק מהסביבה לחוט השדרה. לשם קליטה משתמש הגוף במגוון RECEPTORS (קולטנים). אלו מעבירים מידע ממערכת עצבים סביבתית (PNS) למערכת עצבים מרכזית (CNS) וע"י רפלקס ומשוב למערכת האוטונומית. המידע הנכנס אל מערכת העצבים המרכזית משפיע על תפקודי הגוף השונים. הכירופרקטיקה מתמקדת באבחון, טיפול ומניעה במערכת הנוירומסקולוסקלטל ובוחנת את הקשר בין מבנה בכלל ועמוד השדרה בפרט למערכת העצבית, והשפעת קשר זה על תפקוד הגוף ובריאותו. הכירופרקט מיומן במגוון טכניקות רחב לכוון באופן ספציפי את מפרקי הגוף ועמוד השדרה, עם שימת דגש על סבלוקסציות. סבלוקסציה היא מורכבות (COMPLEX) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקים והרקמות סביב הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד מערכת איברים ובריאותו הכוללת של הגוף. עם אבחון ובדיקה כירופרקטית מכוון הכירופרקט סבלוקסציה, שינויים ברקמות עמוד שדרה ודיסק, שינוי ברקמות מפרקים ואי תפקוד במפרקי עמוד שדרה. שינוי תפקודי במפרקי עמוד השדרה מודגם ע"י ירידה בטווחי תנועה (HYPOMOBILITY). בכירופרקטיקה ניתן לאבחן בשיטות כמו רנטגן, סטרס רנטגן (בעמידה בלבד), בדיקת טווחי תנועה, מישוש בתנועה (FIXATION), MUSCLE TESTING,

בברכה,
ד"ר פיני נוימן
כירופרקטור