פורום כירופרקטיקה - ראש הפורום

פריצת דיסק?

ד"ר פיני נוימן(18.10.2009, 15:39)

שקד שלום

ראשית הממצאים

חוליית מעבר או סקרליזציה הוא מצב שכיח שקיים מלידה. בהרבה מקרים לא היית מגלה זאת, אך כיוון שעמוד השדרה חשוף לעומסים וטראומות במשך חיינו קיימת שחיקה ולעיתים שחיקה מואצת בתפקוד. אנו בכירופרקטיקה מכנים זאת "סבלוקסציה שדרתית".

סבלוקסציה היא מורכבות (קומפלקס) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקים הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד מערכת איברים ובריאותו הכוללת של הגוף. מעבר לממצאים בסי.טי. החשיבות האמיתית היא ההשפעה של ההפרעה העצבית על תפקוד הגוף. אם לא הכאב, זה לבד מצריך אבחון וכיוון כירופרקטי בכדי לאזן את המערכת העצבית, היא מקור אנרגיית החיים של הגוף.

בלטי דיסק הם תוצר של ירידה בתנועתיות של חוליות עמוד השדרה עם שינוי במנח החוליות וחלוקה בלתי שווה של העומסים על כל יחידה מוטורית. מעטפת הדיסק נחלשת ומאבדת מתכונותיה של חוזק, אלסטיות ותמיכה. זה לא ניתן לפיתרון בעזרת כדורים, זריקות או ספורט. כיוון ספציפי והנעה מדוייקת של חוליות עמוד השדרה משפיעים על תפקוד המערכת העצבית ולא רק יפתרו כאב, אלא ישנו את איכות חייך.

סקרליזציה היא היווצרות של חיבור או מפרק נוסף של חוליה חמישית בעמוד שדרה מתני עם עצם העצה. זה מגביל את טווחי התנועה ויכול עם עומס יתר להגביל תנועה של חוליות נוספות ולעורר כאב. ירידה בטווחי התנועה זה אחד האויבים העיקריים של חוליות עמוד השדרה והדיסק. הזרמים או תחושת כאב נובעים מהגירוי העצבי בעמוד השדרה. כירופרקטיקה הוא התחום היחידי המומחה בתיקון סבלוקסציות.

נשמח לעזור

בברכה,

ד"ר פנחס נוימן