הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

לליאת

ד"ר ליאת יכניץ(17.3.2009, 17:50)

שלום לך, בת 16.

בהחלט לא דילגתי על ההודעה שלך, עוד לא הספקתי להתייחס אליה. מחקתי הודעה שהיתה ללא תוכן - רק כותרת. בכל מקרה, אני יכולה להבין שנפגעת ומקווה שבכל זאת תיכנסי לפורום ע"מ לקרוא את התשובה לשאלתך.

נשמע ממכתבך שיש שני דברים מרכזיים ביחסים שלך עם אימא שלך. מצד אחד יש הרבה ויכוחים וריבים, מצד שני את מרגישה שהיא מתעלמת ממך ודוחה אותך במצבים בהם את מחפשת את חברתה ועזרתה. אני מניחה שזה מצב מאוד מבלבל עבורך, ואת מרגישה נפגעת.

העובדה שאת מנסה להתקרב לאימא שלך ולהיות איתה יותר היא דבר מאוד חיובי. אבל יכול להיות שאימא שלך מצפה ממך שתהיי עצמאית בתחומים כמו ללכת לרופא, להגיע הביתה וכד'. אני לא מכירה את אימא שלך ואת המציאות בה היא חיה - האם למשל יש אבא ברקע או שהיא מגדלת אותך לבד, האם היא בריאה, האם יש עוד ילדים בבית...יכול להיות שיש דברים בחיים שלה שמונעיים מנה להיות זמינה עבורך.

במקביל אני שואלת את עצמי האם לך יש אנשים משמעותיים אחרים בחיים - אבא, אחים, חברים? האם את מרגישה שיש לך על מי לסמוך, שיש מי שיעזור לך בעת הצורך. תנסי לענות לעצמך על שאלות אלה. אם את מרגישה לבד, הייתי מאוד ממליצה לפנות ליעוץ של איש מקצוע. ניתן לפנות ליעוץ גם בנושא של יחסים, אך כמובן זה דורש שיתוף פעולה של כל המעורבים (במקרה זה את ואימך).

מאחלת לך הצלחה.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ
הודעה בפורוםלליאתבת 16 ‏17.3.09
הודעה בפורוםלליאתד"ר ליאת יכניץ ‏17.3.09
הודעה בפורוםלליאתבת 16 ‏17.3.09
הודעה בפורוםלליאתד"ר ליאת יכניץ ‏18.3.09