הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

מה להגיד לה??

ד"ר ליאת יכניץ(22.9.2009, 20:34)

שלום לך!

נושא הניתוח הפלסטי הוא נושא רגיש מאוד: את חוששת גם לבריאותה של ביתך, גם מוטרדת מכך שכל הבירורים נעשו ללא ידעתך, גם לא רואה צורך בניתוח זה.

דבר ראשון, לכל אחד מאיתנו תפיסה סובייקטיבית של המראה החיצוני שלנו, ולכן גם אם בעינייך ביתך היא הנערה הכי יפה והכי מושכת, זה עוד לא מבטיח שגם היא תחוש כך לגבי עצמה. חשוב מאוד לכבד את תפיסתה וגם לשדר לה כבוד זה.

הדבר השני, והחשוב לא פחות, הוא העובדה שפעמים רבות הרצון לעבור ניתוח פלסטי משקף רצון לשינוי בכלל. לא פעם בן אדם שרוצה לשנות את המראה שלו מאמין שרק אם יעשה את הניתוח, כל החיים שלו ישתנו - בני המין השני יחבבו אותו יותר, יהיו לו יותר חברים, יהיה לו יותר קל להתקבל לעבודה, הוא ירגיש טוב יותר עם עצמו וכד'. במקרים אלה, יש אמונה ששינוי חיצוני (שיחסית קל לביצוע - בהשוואה לשינוי הפנימי), הוא התנאי להצלחה. לכן, אנשים רבים שעוברים ניתוח פלסטי אינם מרוצים ממנו, יש כאלה שעוברים ניתוחים חוזרים, יש כאלה שממשיכים להרגיש לא יפים או לא מוצלחים, כי השינוי החיצוני פשוט לא עבד.

כמובן, ישנם גם אנשים שהניתוח באמת משנה את תפיסתם העצמית ומאפשר להם להרגיש טוב עם עצמם.

בגלל המורכבות של הענין, אני מאוד ממליצה לפנות ליעוץ של איש מקצוע (עו"ס או פסיכולוג), על מנת לבחון מאיפה נובע הצורך של ביתך לשנות את המראה, לעזור לה לקבל החלטה נכונה, ובמידה והיא כן תחליט על ניתוח (וכמובן במידה ואתם תסכימו) - להכין אותה לשינויים העתידיים ולעזור לה להסתגל בתקופה הראשונה לאחר הניתוח.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ