הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

שיחה לוהטת

ד"ר ליאת יכניץ(30.9.2009, 14:58)

שלום פאדי

אני שומעת שאת נסערת ומודאגת. הבן שלך מתבגר - מבחינה רגשית, גופנית וגם מינית. כחלק נורמלי מתהליך ההתבגרות הוא מתחיל להתעניין במין. באופן כללי זה לא נשמע מדאיג (למרות שאני לא בקיעה בכל הפרטים). האם מישהו שוחח איתו פעם על מין?

מאוד מומלץ שהורים ינהלו שיחה עם המתבגר גם על הנושא של המיניות (ולא רק על נושא זה). בד"כ זה מביך פחות כשאת השיחה יוזם הורה בן אותו המין. בשיחה זו חשוב להתייחס לכך שהדחפים המיניים של המתבגרים הם נורמליים ואין מה להתבייש בהם, לנושא של אמצעי מניעה והגנה מפני מחלות, לקשר בין מין לבין אהבה ואחריות הדדית וכד'.

אני מנסה להבין האם מה שהטריד אותך זה עצם ההתעניינות שלו במין, או הצורה הבוטה בה הוא "דיבר" עם הבחורה. שוב - הסוגיה הראשונה לא נראית לי בעייתית, לגבי הסוגיה השניה יש חשיבות למסרים שהמתבגר מקבל מההורים. מסרים אלה כוללים את הצורה בה האבא מתייחס לאימא, הדרך בה מדברים על נשים בכלל, הדרך בה מתייחסים ליחסי מין. שוב, חשוב לפתח מערכת יחסים פתוחה עם הילד בה ניתן לדבר גם על נושאים אלה. כמובן, לא ניתן לפתח מערכת יחסים פתוחה ביום אחד, רק כאשר עולה נושא בעייתי עליו רוצים לדבר. מערכת יחסים מסוג זה יש לבנות, וזה תהליך שלוקח זמן אבל אף פעם לא מאוחר להתחיל בו.

בהצלחה,

ד"ר ליאת יכניץ