הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

התפרצויות

ד"ר ליאת יכניץ(25.10.2009, 19:25)

שלום לך שוב,

אני מבינה שהתחושה שלך שמשהו לא בסדר ויש דברים שמתרחשים מאחורי גבכם היתה מוצדקת. אני נוטה להאמין שהעישון קשור יותר להשפעה חברתית, ופחות להתמודדות עם לחצים (לפחות בשלב זה). אני לא יכולה להגיד האם בתך מכורה לסיגריות, כיוון שהתמכרות הינה תופעה מורכבת מאוד. אני מניחה (ושוב - זו רק הנחה) שביתך עדיין לא פיתחה תלות גופנית בסיגריות, ז"א עקרונית היא יכולה להפסיק. עם זאת, לא ניתן לדעת האם פיתחה תלות נפשית - האם רואה בעישון אמצעי להתמודדות, האם העישון מרגיע אותה וכד'.

את כותבת שלדעתך ההתפרצויות בבית הן תוצר של העישון. לי נראה שההתפרצויות והעישון הם חלק מאותה בעיה, כמו גם ההיעדרות מבי"ס. לכן, כפי שכתבתי לך כבר בתגובתי הקודמת - אני ממליצה בחום לפנות ליעוץ מקצועי.

לגבי בקשתה של הילדה לא לשתף את האבא - אחרי שהבטחת לא לעשות זאת, אני חושבת שלא מומלץ לשבור את ההבטחה. עם זאת, כדאי לשקול היטב האם לעשות זאת בעתיד. כתבת שיש סוג של פיצול בתפקידים שלך ושל בעלך: אותך הילדה תופסת כטובה ומאפשרת - מה שגם מאפשר לה להתחצף אליך, ואת בעלך - כמקור סמכות. חשוב לאפשר לה לחוות גם את בעלך כרך ואוהב, ואותך כמציבה גבולות. לכן, נראה לי שיש כאן צורך בעבודה משותפת שלך ושל בעלך.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ