הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

מבולבלתתת

ד"ר ליאת יכניץ(11.1.2010, 15:39)

שלום, ליאור

את בהחלט נשמעת מבולבלת.

אני רוצה לחלק את התשובה שלי לשניים: התייחסות לאופי הקשר שלך עם הידיד ועצה בנוגע לקיום או אי קיום יחסי מין.

1. זה לגמרי הגיוני שקיימת משיכה מינית בין שני מתבגרים, אפילו אם הם ידידים. במקרה זה מדובר במשיכה מינית המבוססת בין היתר על יחסי חברות ותקשורת טובה. זה כשלעצמו מהווה בסיס לא רע לזוגיות. מצד שני, כמובן שזה לא מחייב יצירת זוגיות. אני מתארת לעצמי, שאחרי ששכבתם או כמעט שכבתם, הפרטים הטכניים פחות חשובים לצורך העניין, אופי היחסים ביניכם עומד להשתנות. הבחירה איזה סוג של יחסים איתו את רוצה - היא בחירה שלך, ומה שלא תחליטי - חשוב שתהיי שלמה עם החלטתך.

2. לגבי הפרטים הטכניים שהופכים להיות חשובים עכשיו - גם אם היתה חדירה מלאה וגם אם לא, מדובר בקיום יחסי מין. לקיום יחסי מין יש תוצאות אפשריות גם ברמה הגופנית וגם ברמה הנפשית. מבחינה גופנית מדובר בסיכון להדבקה במחלות זיהומיות וכניסה להריון. לכן כל קיום יחסי מין, גם אם לא מלאים מחייב שימוש באמצעי מניעה. לא ניתן לדעת האם את עדיין בטולה (אני מאמינה שרופא נשים יכול לענות לך השאלה). ברמה הנפשית - קיום יחסי מין יוצר מערכת יחסים חדשה בין שני אנשים, עם מעורבות רגשית, תלות וחיבה (לפחות אצל אחד מהם). אם את מרגישה שאת לא רוצה להיכנס לסוג זה של מערכת יחסים (או שידידך אינו מעוניין), מאוד רצוי להימנע מיחסי מין.

מקווה שתצליחי לקבל החלטות בוגרות ואחריות. אני גם ממליצה לך לדבר עם מישהו מבוגר על נושא המיניות (אימא, אחות גדולה, יועצת וכד').

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ