הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

חתונה

שני(17.2.2010, 12:28)

שלום ד"ר, עצה מכולם ...

אני בן אדם רגיל ביותר , אבל חייבת עצה טובה או מילה שתעזור לי לעבור את המצב שלי....

הייתי במערכת יחסית ארוכה של 10 חודשים. הגבר שאהבתי היה גבר מקשיב ,מחליט החלטות , טוב אלי, כל מה שתמיד חלמתי.

היו לנו כמה נושאים שהיו קריטיים להמשך היחסים .

נושא 1 : הגבר אמר לי בתחילת היחסים , שהוא רוצה לנסוע לארץ אחרת לחיות לאחר שנה-שנתיים , האם אני מוכנה לעבור איתו?

נושא 1: אחרי 3 חודשים של יחד ,הוא לחץ עלי לשכב איתו , אני לא רציתי כי האמנתי שזה משהו שצריך לבוא אחרי חתונה או מתי שאני אהיה מוכנה לזה.

עבר זמן , הוא ידע איך לשכנע , החלטתי שאני מוכנה , עשינו אהבה ואני שלמה ביותר עם החלטתי עד היום.

נושא 2 : אחרי 8 חודשים , הוא הציע לי לעבור לשכירות לפני החתונה.הוא אמר שרוצה להציע לי נישואים ,אבל לפני שנתחתן הוא רוצה שנעבור לחיות יחד לפחות 4 חודשים - חצי שנה. את תאריך החתונה הוא לא קבע ולא ידעתי מתי נתחתן באמת , היתה נסיעה למבחנים בארץ אחרת לקבלת אזרחות. למבחים הללו - צריך להגיע בתור זוג נשויי.

הוא אמר לי שאפשר שהוא יסע לבד כרווק ואז יצרף אותי בהמשך התהליך .

אני אמרתי לא בא בחשבון= אני רוצה לדעת שאני נוסעת גם ולא סתם לעבור לגור איתו לשכירות...

אני נגד המעבר לשכירות לפני החתונה ולא מוכנה לזה בשום מחיר.

הגבר לחץ עליי, הוא ביקש שאחליט כבר על המעבר לשכירות ושנתחתן כבר.

נושא 3: עקב הלחץ שלו , אני אמרתי "כן"- רציתי אותו ואני לא יודעת מה חשבתי אז.

הלכנו לראות דירות לשכירות יום אחד.

נושא4: הוא הציע לי נישואים , זה היה רומנטי , הוא הביא לי טבעת . אני מאוהבת.

אמרתי לו שנלך להורים שלי ונספר להם. הוא הסכים ,אבל זה היה מאוד מהיר והוא רצה ללכת. (הוא תמיד לא אהב את הארוחות בבית שלי ובזמן האחרון תמיד אמר לי שלא יבוא לארוחות שישי אצלי - היה מגיע תמיד רק מדבר אלי והולך לחדר שלי מהר ולהורים רק שלום ולי זה מאוד הפריע ובקשתי ממנו הרבה והוא היה צועק ואומר שלא וזהו!)

אמא שלי אמרה שאם הצעת נישואים אז אנחנו נזמין את ההורים שלך אלינו להיכרות.

נושא 5: הגבר שאל אותי אם ההורים שלי יוכלו לתת סכום כסף לנסיעה לארץ אחרת לפחות - סכום כסף שצריך שיהיה לכל אחד כדי לשרוד שנה ראשונה שם ללא עבודה.

אני ביקשתי מההורים , אבא שלי היה נגדו לגמרי והוא לא רצה שאסע לארץ לא ידועה עם אדם כמוהו (אני סיפרתי את כל הלחצים הללו שהוא היה תמיד מפעיל עלי כי אני לא הרגשתי טוב עם זה והייתי חייבת לספר להורים שדי קרובים אלי)אמא שלי רצתה אותו ואמרה לי שתוכל להשיג לי את הסכום הזה.

סיפרתי לגבר שלי שיהיה לי את הסכום כשנצטרך.

נושא6: הוא שאל אותי למה ההורים שלי לא מזמינים את ההורים שלו . אני אמרתי שהם היו באילת ולא יכלו. דיברתי עם הורי והזמנו אותם ליום שבת.

אמרתי לגבר שלי שיבוא עם אמא שלו לשיחת היכרות פורמלית. ביקשתי ממנו לבוא אלי ביום לפני כי הרגשתי לא טוב ולא יכולתי לבוא אליו ואמרתי שנשב ונדבר קצת עם ההורים שלי. הוא אמר בסדר , אבל אח"כ התקשר ואמר שלא יבוא כי כואב הראש. לא האמנתי לו שלא רצה שוב לבוא אלי לדבר עם ההורים שלי,אמרתי לו שאתה סתם ממציא תירוצים.

הוא צעק ואמר לי "איך את לא מנחמת עלי שכואב לי הראש" (ואני הייתי מצוננת) ותרק את הטלפון. אני לא חזרתי אליו- ולא ידעתי אם יבוא או לא מחר לפגישת הורים.

נושא 7: יום למחרת , ביום שבת הוא הגיע בשעה שהזמנתי אותם.

הוא הגיע עם אמא שלו ואחותו. אני פתחתי להם. הכנתי עם אמא שלי הרבה אוכל וערכנו שולחן. ביקשנו שיבואו לשבת לשולחן , הם התנגדו ולא רצו כי אכלו בוקר.

אמא שלו שאלה כמה שאלות כמו " מתי אתם קמים בבוקר? כל כך מוקדם ? אנחנו קמים מאוחר יותר? אתם אוכלים כל כך מוקדם?

ואז , לאחר כמה שאלות קטנות , היא שואלת אתם יודעים שהבת שלכם תצטרך סכום כסף כזה "" כדי לחיות שם לשנה הראשונה...

אבא שלי רק הסתכל בתחילה עליה.

ואז אחותו אומרת בקול מתנסה "אז יש 2 אפשרויות או שהם מתחתנים עכשיו לפני הנסיעה למבחן שם או שקודם יסע כרווק , אבל אז יצטרכו יותר כסף כדי לארגן את כל העניין הזה של זוג נשויי שנוסע "

כסף,כסף... זה היה כל השיחה.

אמא שלו המשיכה: "הם הלכו לראות שכירות ובזבזו זמן , כל הזמן הכלה אומרת אחד ועושה משהו אחר , עכשיו הכלה לא רוצה ללכת לשכירות ...אחותו נוסעת לארץ ההיא גם , היא היתה כבר במבחן , ואני גם נוסעת לשם אחרי שנתיים , הם יקחו אותי , אתכם לא יקחו. לא יכולים !!! " בקול מגעיל ביותר.

אבא שלי אמר ש"היא לא יודעת לאן היא נוסעת , הוא לא סיפר לה כלום , לא הראה לה מסמכים שהגיש , לא סיפר שאחותו כבר היתה שם במבחן כזה. אני רוצה גם לנסוע לבת שלי אח"כ , האם אני אוכל????" אבא שלי היה עצוב שאני אעזוב אותם - אבא שלי גם חושב על עצמו ועל הזקנה שלו.

כל הפגישה לא הוצאתי מילה , לא ידעתי איך לאכול את זה , החתן היה שקט, אבל לפעמים חזר על מה שהם אמרו. אני הייתי בשוק. כל הפגישה החתן לא התקרב אלי ,אפילו לא ישב לידי , לא אמר מילה , לא נישק לשלום.

אמא שלו המשיכה" יש לכם הכל , שניכם עובדים , מה הבעיה לתת להם גם מכונית , יש לכם רשיון בכלל???" (להורים שלי אין רשיון)

בסוף, אמא שלי אמרה מרב כעס : "אני אעשה רשיון " , "אני לא מוכרת את הבת שלי"

נושא 8: הוא התקשר אלי יום למחרת. " אני אוהב אותך, בואי תקחי את הדברים ותעזבי איתי ." "לא צריך את הכסף" .

אני אמרתי שאני לא מבינה יחס כזה אלי , אל המשפחה שלי ....והוא חזר בדיוק על אותם המילים של אמא שלו מאתמול : "אני לא מבין את זה להורים שלך יש והם לא רוצים..."

נושא 9 : סיפרתי להורים שלי שהוא התקשר , ההורים שלי אמרו לי לסיים את הקשר איתו ולא רוצים לראות אותו. !!!! הם אמרו לי להחזיר לו את הטבעת שנתן.

נושא 10 : נסעתי באותו הערב ופגשתי אותו ונתתי לו את הטבעת . הוא אמר" את רצית אותי בשביל הכסף , את תשארי הילדה של ההורים , ההורים שלך לא רצו שתסעי , יש לי מלא כסף בחשבון(לא אספר לך כמה שלא תספרי להורים ) ואני לא צריך את הסכום שעליו דיברנו " .

אני אבודה- אני בוכה מצד אחד כי מתגעגעת אליו, מצד שני אני עצבנית עליו ועל משפחה שלו שעשו ככה , מצד שלישי- אני עצבנית על ההורים שלי שלא נתנו לי לנסוע ובכלל שמחזיקים אותי כל כך חזק לידם.אני גם התחלתי לעבוד לפני 3 חודשים , ועד אז הייתי די תלוייה בהורים כספית - תמיד עבדתי עד 1000 ש"ח בחודש כי הייתי סטודנטית על חשבונם. כל היחסים שלנו אני שילמתי מהכיס שלי עלי ביציאות איתו. התחלקנו תמיד , גם אם הייתי נוסעת לחתונה של חברים שלו ולא שלי.

מצד אחד , יש לי בעיה איתו - הבטחתי שאביא כסף איתי לנסיעה והוא לא האמין לי -כך הוא אמר לי שהוא לא האמין לי כי שיקרתי לו 3 פעמים. , מתי???? הוא לא אמר . ( אני בן אדם מאוד ישר וזה הוא שלא מספר הכל עד הסוף - אפילו לא סיפר שאחותו כבר היתה שם במבחן הזה ושלמד איתה אנגלית , ואני הייתי תמיד בצד, כל מידע שידעתי היה כי שאלתי אותו לבד)

מצד שני, יש לי בעיה עם ההורים - ההורים שלי ידעו שהחלטתי לנסוע וביקשתי לפני את הכסף מהםו, ובכל זאת לא התייחסו נכון לעניין הכסף הזה- שיש להם לתת לי , הכל בגלל שהם גם לא רוצים לשחרר אותי מהבית , ואני חוששת שיעשו לי את זה גם בעתיד עם חתנים אחרים. אני חושבת שהם משפיעים עלי יותר מדי.

אני אבודה. צריכה עצות מכולם , אני אוהבת אותו . הכל טרי עדיין.