הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

מודאגתת !

ד"ר ליאת יכניץ(28.2.2010, 16:35)

שלום לך!

אני שומעת שאת נמצאת במצוקה - פוחדת, נגעלת, לא מאמינה שהדבר קרה. חוויה מינית ראשונה היא חשובה מאוד ועל כן יש חשיבות לעד היא היתה רצויה, נעימה, מלווה בתמיכה. לפי מה שאת מתארת אני מבינה שזה לא המצב.

חשוב לי לשאול - את כותבת שלא רצית בזה. האם הוא כפה עליך את היחסים? מה גילו של אותו הגבר? הסיפור שאת מספרת נשמע לי לא בסדר, את נשמעת פגועה. ולכן, לפני שאני מתייחסת בכלל להיבטים הגופניים - אני ממליצה לך בחום לפנות לייעוץ מקצועי - יש מרכזים לנפגעי תקיפה מינית, יש את יועצת בית הספר, יש מרכזים העוסקים בעזרה נפשית לבני נוער. אל תישארי לבד עם תחושותייך.

את כותבת שמה שקרה הגעיל אותך. זו תחושה לגיטימית - מדובר באקט של חשיפה, של מגע גופני, של חוויות שהן בהחלט חורגות מחוויות היום היום של נערה מתבגרת. אני מקווה ומאמינה שתחושת הגועל תיעלם עם הזמן. כאשר תגיעי לסיטואציה של קיום יחסי מין עם אדם אליו תרגישי חיבה ומשיכה, כשהדבר יהיה רצוי מבחינתך, כשאותו אדם ידע להעניק לך את היחס הראוי - אני מאמינה שהחוויה שלך תהיה שונה.

את שואלת גם לגבי הכאב - הפעמים הראשונות של קיום יחסים יכולות להיות מלוות בכאב. מדובר בעניין אישי - אצל כל אישה הכאב שונה והוא נעלם אחרי תקופת זמן אחרת. באופן תיאורטי, במהלך קיום יחסי מין בפעם הבאה יתכן וצרגישי כאב, ללא שום קשר לתקופת הזמן שתעבור. בכל מקרה, הימנעות מיחסי מין בהמשך שנתיים לא תחזיר את קרום הבטולים.

אני רוצה להתייחס להיבט נוסף - אני לא יודעת עד כמה היחסים האלה היו מתוכננים ועד כמה את ו/או בן זוגך נזהרתם. במידה ולא היה שימוש באמצעי מניעה (קונדום) אני ממליצה לך בחום להיבדק אצל רופא נשים (לשלילת הריון ומחלות מין).

ושוב - מאוד חשוב שתפני לקבלת עזרה. הדבר יעזור לך גם בטווח הקרוב - להרגיש יותר טוב עם עצמך ולהוריד את רמת החרדה, וגם בטווח הרחוק - ללמוד לבנות מערכות יחסים המבוססות על אמון וכבוד הדדי.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ