הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

כיצד לקדם את ביתי

ד"ר ליאת יכניץ(4.10.2010, 15:37)

שלום לך, שרונה

הורים רבים מתלוננים על כך שילדיהם לא מתעניינם בשום דבר חוץ מטלויזיה ומחשב, לא ממצים את היכולות שלהם וכד'. אני מניחה שהדבר קשור בין היתר לעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, כאשר הילד "מואכל" על ידי תכנים מוכנים בידי הטכנולוגיות השונות.

מעבר לכך, אני מאמינה מאוד בדוגמה אישית. הורים שרוצים שילדיהם יקראו צריכים לקרוא, הורים שרוצים הילד יתעניין בטבע ובסביבה, צריכים לצאת לטיולים בעצמם, הורים שלא רוצים שהילד ירבוץ כול היום מול הטלויזיה - צריכים לצמצם את שעות הטלויזיה שלהם.

את כותבת על שני ארועים שביתך עברה וקוראת להם משבר. מאוחר יותר את אפילו כותבת שיתכן וסירסתם אותה בתקופת משבר אחת. אני כותבת את הדברים בזהירות רבה. אני לא מכירה את הילדה, אני לא מכירה את הסיטואציות בהן היא עמדה, לכן את מוזמנת לא להסכים איתי כאן. אני מאמינה שהמילה משבר היא מילה קשה מאוד. במקביל אני מאמינה שהמילה בה השתמשת משקפת את החוויה שלך או שלכם כמשפחה. תשאלי את עצמך האם חוויה זו, קשה ועמוקה מאוד, הועברה גם לביתך? האם משתמשים במילה משבר בבית בהתייחס לארועים שחוותה? האם ההתייחסות בבית לא הביאה אותה להרגיש חלשה, פגיעה, חסרת אונים? שוב, שאלות אלה הן השאלות שלי בלבד. יכול להיות שהן לא רלוונטיות. אם את מרגישה שיש בהן גרעין של אמת, חשוב להעצים את הילדה, את כוחותיה, לשדר לה את האמון שלכם בה, לעודד עצמאות ולקיחת אחריות.

בברכה,
ד"ר ליאת יכניץ