הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

השמנה

זקוקה לעצה(6.10.2010, 22:45)

שלום ,

אני בת 14 , בחופש הגדול לא ממש יצאתי החוצה ויצא שבמשך חודשיים אכלתי וישנתי מה שגרם לי להשמין . אני לא רגילה להשמנה, ב9 שנים האחרונות אכלתי מה שאני אוהבת ולא עשיתי פעילות גופנית אבל נשארתי אותו דבר.. רזה וחטובה. לא התאמצתי כדי להשיג את זה.

אחרי שחזרתי ללימודים אנשים התחילו לדבר על כך שגדלה לי בטן קטנה ואפילו אמא שלי אמרה לי שהשמנתי , פתאום נהיה לי סנתר שני , לחיים ..

התחלתי לפני מס' ימים בדיאטה , אמא שלי הביאה לי לבית הספר ירקות אך לא אכלתי אותם משום שלא הייתי רעבה . ככה זה נמשך כבר כמה ימים , אני מפחדת שאני אתרגל לזה , אני לא מאמינה באכילה נכונה , היא מכניסה אותי לדיכאון אבל אני ממש מפחדת להשמין . הבטחתי לעצמי , שאם אקפיד להתחיל לעשות פעילות גופנית בבמשך קבוע , אוכל לחזור לאכול עם רצון ולא כי מכריחים אותי אבל קראתי בכל מיני מאמרים רפואיים שזה לא יעזור. זה עוד יותר הפחיד אותי , המחשבה שאין מה לעשות חוץ מלוותר על הדברים שאתה נהנה לאכול אותם.

ניסיתי לחשב קלוריות , אבל אז פשוט רציתי לוותר ושוב חזרה אליי התמונה שבה אני רואה את עצמי שמנה. חשבתי ללכת לדיאטנית , אבל אני מפחדת מחוות הדעת שלה ומלשמוע ממנה שאין מה לעשות חוץ מלוותר הג'אנק פוד .

אני לא יודעת מה לעשות , אני לא יכולה בלי השוקו , הכריות והחטיפים שלי ... ממש קשה לי להכנס לאכול נכון ואני גם לא רוצה בכך אבל מפחדת להשמין ..

כדאי לי בכל זאת ללכת לדיאטנית ?

בבקשה תעזרי לי !