הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

להיות עצמאית

שנאל(1.12.2010, 21:29)

שלום ,

אני בת 14 . מאז שהייתי קטנה ההורים שלי תמיד טיפלו בי ונתנו לי כל מה שרציתי כי הייתי הילדה המיוחדת . ילדה עם שיתוק מוחין . ההורים דאגו לי , דאגו שלא יחסר לי דבר ופינקו אותי. השיתוק מוחין שלי הוא בכלל לא רציני , אני עושה כמעט הכל לבד , יש לי בעיות רק בשיווי משקל וצליעה קלה. עכשיו כשגדלתי , אני רוצה לנסות להיות אחרת . לא מה שההורים הדביקו לי , " הילדה המיוחדת " נכון שזה כיף ויש לזה הרבה יתרונות אבל אני רוצה איזשהו שינוי.

בזמן האחרון התעורר בי איזשהו חשק לפנימייה , היא נמצאת בתוך העיר לא רחוקה לי מהבית . התנאים טובים , מבחינת הישגים לימודיים אני חושבת שאני מתאימה לשם.. הכל טוב ויפה עד שזה מגיע להורים שלי.

נדמה לי שלפעמים הם מתבלבלים בין אהבה לדאגה וחושבים שדאגה זה משהו שהוא נרדף לאהבה וזה מעצבן אותי.

אני לא אגיד שרע לי בבית . ממש לא. אמא שלי אומרת לי תמיד שמי שהולך לפנימייה זה ילדים שההורים שלהם לא יכולים לכלכל אותם או שרע להם בבית . הסברתי לה שלא. יש לי סיבות משלי . אני חושבת שזה טבעי הרצון שלי להיות עצמאית . בפנימיה הזאת מצאתי הרבה תחומי עיניין , קל לי עם אנשים חדשים למרות השיתוק שלי שאחרי זמן מה אנשים פשוט שוכחים ממנו. ניסיתי לעשות הכל כדי להראות לאמא שלי שאני עצמאית וממושמעת. אני עוזרת בבית הרבה. הדעה שלה עדיין לא זזה . שאלתי אותה עם היא סומכת עליי אז היא ענתה לי שכן. אני מתקשה להאמין בכך . למה היא כל כך מחזיקה אותי קרוב אליה ? היא לא מבינה שהיא מונעת ממני דברים שאלו הם החלומות הכי גדולים שלי ? זה מה שאני מבקשת , להיות עצמאית. היא אמרה שהיא מבינה אותי , אבל עדיין זה לא זז לשום מקום . את האמת ? שגם אני מבינה את הדאגה שלה בתור הורה .. אבל אני חושבת שהיא מגזימה ושהיא חונקת אותי.

מונעת ממני , דבר בסיסי לחלוטין.

איך אוכל לשכנע אותה ? כיצד עוד אוכל להוכיח לה ? למה היא כל כך מתנגדת ?