הוספת הודעההוספת תגובה פורום יחסי הורים-מתבגרים - ראש הפורום

אפליה בין אחים

נטלי(14.4.2011, 3:17)

שלום לאית.

אני בת 18 וחצי ויש לי שלושה אחים. אחת האחיות שלי ב ת 20 . ואיתה אני פחות מסתדרת.למרות שאיתה בעצם גדלתי ומימנה יש לי את זכרונות הילדות, מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד קינאתי בה וערציתי אותה.

אך תמיד גם הרגשתי אלפיה , הרגשתי שהורי מעדיפים אותה כי היא הייתה ילדה בעלת בטחון עצמי, מוקפת חברים, חברותי מאוד , מסתדרת,תמיד תלמידה מצטינת.ואילו אני הייתי בעלת בטחון עצמי נמוך לא כל כך חברותי , הייתה תקופה של שנים שהייה לי מאוד קשה בלימודים והורי עזרו לי מאוד, אך אימי מאוד לקחה ללב שכך קשה לי והרגשתי שכואב לה, ובגלל זה גם הרגשתי מאוד טיפשה ומתוסכלת למרות כל העזרה שהיא נתנה לי.הייתה לי תקופה מעוד קשה וטעונה בלימודים .(אני אל יפרט על כך כי זה סיפור ארוך אבל בקצרה- הדאגה של אימי והרצון שלה לעזור לי קצת היו יותר מידי ,ומהדאגה הזו, ונשכחו דברים אחרים מאוד חשובים - בקיצור אימי לקחה את עינין הקושי הלימודי מאוד רחוק)

תמיד ההורים שלי דברו אל אחותי כמה היא חברותית וחכמה מקסימה ומדהימה וכו...ואלי אף פעם לא דיברו.. ואם דיברו זה רק איך לעזו לי.ותמיד הביאו לה ונתנו לא הדודים והמחשפחה ותמיד חיכיתי לורו והוא אף פעם אל הגיע. תמיד היו דואגים שהיא תהיה יחודית ועד שהגיע תורי להיות יחודת , תמד ההורים שלי דאגו שזה ההיא ביחד איתה.

ו ובמשך השנים השתנתי והייתי יותר חברותית והשתפרתי בלימודים ועלה לי הבטחון העצמי ובעקבות זה העזתי יוצר להתעמת עם האפליה הזו וזה גרם להמון רבים ביני ובין אמי ואחות,

שהייתי ב 13 החלטתי שאני יותר לא מתתיחסת לאפליה זהו ובאמת ניסתי מאוד והתעלמתי מזה לגמרה למרות שעדין הייתה אפליה אך לא התיחסתי אלה.אך תמיד ניסתי לרצות את הורי , ולעשות אתהדברים שהם ציפו מאחותי לעושת והיא לא עשתה .

לפני שלוש שנים קרה מיקרה שביקשתי מאימי דבר כולשהו והיא אמרה לי שאין לה אותה ושהיא תקנ לי בהזדמנות , ופשוט לא התעקשתי ואמרתי בסדר.

לאחר שבוע אחותי היתה עם משהו בידיוק כמו שאני רציתי וששאלתי אותה מאיפה זה , היא אמרה שהיא ביקשה מאימי אתמול והיא הביא לה כי היה לה, כלומר אמי העדיפה לתת לה ולא לי עוד פעם.

המקרה הזה גרם לי להעמיד את אמא שלי בהמון מבחנים , עד היום המקרה הזה יושב לי בראש ולא יוצא מימנו כבר שלוש שנים, ובכיתי המון בגלל זה כי נפעתי מחש וכל התחושות של פעם חזרו וכוד פעם הגדעתי למסקנה שהיא מעדיפה אותה ...ומיליון פעם כבר שאלתי את עצמי מה אני שונה מימנה שהיא תמיד מקבלת הכל.

אני חייבת לציין שאני לא גדלתי בתור ילדה שאין לה תמיד היה לי, ותמיד ההורים שלי דאגו לכל האחים שלי ולי ועשו את הכי טוב בשבילנו. אך תמיד הרגשתי שמשווים ומאפלים בני לבנה מה שלא היה בין אחי ואחותי האחרים.

גם בשבילי בקטע הלימודי למרות שזה נסחף יותר מידי היו לזה המון צדדים טובים,ובאמת שבלי ההורים שלי אני לא חושבת שהייתי עושה בגרויות היום ומצלחה בהם.

אני גם ידעת שהדבברים שלי נשמעים כמו רחמים עצמיםים .. אבל באמת שחשבתי על זה הרבה וכל המסקנות שהגעתי אלהם מובלים לכך שתמיד מעדדיפים אותי על פני.